Brīvi galdiņi ir retums; restorāni Valentīndienā piedzīvo apmeklētāju pieplūdumu

1 komentārs
Brīvi galdiņi ir retums; restorāni Valentīndienā piedzīvo apmeklētāju pieplūdumu
PIXABAY

Šodien ir Valentīndiena, un tās svinēšana Latvijā ar katru gadu kļūst arvien populārāka. Restorāni to izjutuši jau visu šo nedēļu, jo centīgākie svinētāji vēlējās pēc iespējas ātrāk pieteikt savu apmeklējumu.

Dažas dienas pirms Valentīna dienas galvaspilsētas restorānos izskan vairāki desmiti zvanu ar jautājumu, vai ir kāds brīvs galdiņš? Piemēram, restorānā ”Mio” Valentīndienā viens galdiņš dienas laikā tiek rezervēts pat vairākas reizes. Pirmās rezervācijas uz šo dienu sāka pieņemt pirms diviem mēnešiem.

“Bieži vien ir tā, ka izmisīgi vīri zvana: Man vajag to galdiņu! Lūdzu! Mēs darīsim visu, bet vietu ir tik, cik ir un gribētāju ļoti daudz. Pārsvarā pārīši, jā. Notiek arī bildināšanas, šogad arī gribēja bildināt, bet diemžēl vietu nav,” stāsta restorāna ”Mio” radītāja Evita Vilde-Onzule.

Latvijā arvien biežāk sāk svinēt Valentīndienu un disciplinētie laikus rezervējuši galdiņus, tā atzīst vēl vairākos galvaspilsētas restorānos.

Vēl viena izklaide, ko šajā dienā vēlas darīt cilvēki, ir spa apmeklējums, tāpēc sagatavoti arī īpašie piedāvājumi. ”Valentīndienā pieprasīta arī spa privātā zona pāriem. Mums arī ir sāls pirts, un piedāvājam kombinēt ar kādām procedūrām,” teic ”Wellton Spa” pārstāve Inga Kļaviņa. Pēdējos gados īpaši ziemas mēnešos spa apmeklējumi kļūst arvien biežāki arī 14. februārī.

“Ir nedaudz vairāk, jo aizdomājas, ka šie ir svētki, kad noteikti jāaiziet, bet ikdienā tāpat jūtam, ka cilvēki nāk. Spā ir trends, un tā ir lieliska iespēja radīt sev svētkus arī Valentīna dienā,” pauž ”Wellton Spa” pārstāve.

Kopumā 14. februāris kļūst arvien populārāks, jo Latvijas iedzīvotāji vēlas svinēt, ko patīkamu un mīlestības svētki nenoliedzami saistās ar ko tādu.

“Redzot restorānu apmeklējumu, tie svētki iegūst popularitāti, jo cilvēkiem patīk svinēt, viņiem patīk atzīmēt. Mēs ikdienas dzīves ritmā redzam, ka ir maz laika, ko pavadīt ar saviem tuvākajiem, tāpēc ilgojamies pēc tādām dienām, kur varam aiziet kopā un domāju, tas kļūs arvien populārāk,” uzskata Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Visbiežāk šajā dienā cilvēki palutina savas otrās pusītes ar ziediem, saldumiem un juvelierizstrādājumiem, liecina aptaujas. Sievietes, kā var noprast, šādas dāvanas saņem biežāk.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā

1 komentārs