Brīvdienās ārsta Jakovina kontaktpersonām būs papildu iespējas veikt Covid-19 testus

0 Komentāru
Brīvdienās ārsta Jakovina kontaktpersonām būs papildu iespējas veikt Covid-19 testus
EVIJA TRIFANOVA/LETA

Brīvdienās, 16. janvārī un 17. janvārī, Valmierā un Rencēnos cilvēkiem, kuri no 27. decembra līdz 11. janvārim ir kontaktējušies ar ģimenes ārstu Juri Jakovinu būs papildu iespējas veikt Covid-19 testus, preses konferencē informēja Nacionālais veselības dienesta (NVD) Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča.

Sestdien no plkst. 8.00 līdz plkst. 20.00 Rīgas ielā 13 testēšanu veiks “E. Gulbja laboratorijas” speciālisti.

Vēl sestdien no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00 atkarībā no pacientu plūsmas un pieprasījuma Rencēnos, Valmieras ielā 12, kultūras nama telpās strādās “Centrālās laboratorijas” speciālisti. Tāpat testēšanu rīkos Valmierā, Čempiona ielā 3. “Centrālās laboratorijas” speciālisti Covid-19 testus veiks arī svētdien.

Lasi vēl: Ārsts Jakovins ar Covid-19 saslimšanas simptomiem Valmierā un Rencēnos aprūpējis pacientus

Uz analīzēm iespējams pieteikties, zvanot uz “Centrālās laboratorijas” tālruni 8330. Ārsta nosūtījums analīžu veikšanai nav nepieciešams, uzsver NVD.

Jau ziņots, ka prombūtnes dēļ Valmierā slēgta ģimenes ārstu Jakovina un Ineses Gabrānes prakse.

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka ģimenes ārsts Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi ar Covid-19 saslimšanas simptomiem.

Visi pacienti, kas kontaktējušies ar šo ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no pagājušā gada 27.decembra līdz šā gada 11.janvārim ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā.

Lasi vēl: Ārstam Jakovinam, kurš ar Covid-19 simptomiem aprūpējis pacientus, ir Latvijā lielākais reģistrēto pacientu skaits

Par augsta riska kontaktpersonām ir nosakāmi visi cilvēki, kas kontaktējušies ar saslimušo tuvāk par diviem metriem, ilgāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm.

Atbilstoši NVD datiem Jakovinam ir 6295 pacienti, no tiem 650 bērni. Savukārt pie Gabrānes reģistrēti 1995 pacienti, tostarp 215 bērni.

Abu ārstu pacienti pēc medicīniskās palīdzības var vērsties pie citiem ģimenes ārstiem, kuri strādā šo ārstu pamatdarbības teritorijā. Valmieras iedzīvotāji var lūgt palīdzību ģimenes ārstiem Inesei Rāviņai, Aivaram Pauniņam, pediatrei Ingai Gruntei, kura apkalpo galvenokārt bērnus. Savukārt Rencēnu pagasta iedzīvotāji var vērsties pie dakteres Marikas Grūsles.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece stāstīja, ka NVD ir informējis pašvaldību par to, ka ģimenes ārsti ir prombūtnē.

Jakovins ir arī Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošs Valmieras domes deputāts. Pēdējā Valmieras pilsētas domes sēde bija pagājušā gada 29.decembrī, bet domes komiteju sēdes esot plānotas nākamnedēļ, tādēļ Jakovins ar pašvaldības darbiniekiem šajā laikā neesot ticies, sacīja Melece.

0 Komentāru