Brīvdabas muzejs nevar iegūt kārtējo akreditāciju

2 komentāri

Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzejam kopš 2016. gada beigām nav izdevies iegūt muzeja kārtējo akreditāciju.

Akreditācijas komisija konstatējusi būtiskus trūkumus – tai radies priekšstats, ka muzeja darbības stratēģijas izstrādei nākamajiem pieciem gadiem Brīvdabas muzejs piegājis ļoti formāli, pērkot to kā ārpakalpojumu un neiesaistot darbiniekus tā tapšanā.

Savukārt, pārbaudot muzeja krājumu, komisija konstatējusi, ka daudziem muzeja priekšmetiem trūkst inventāra numuru, bet virkni vienību nav bijis iespējams atrast vispār.

Muzeja pārstāvji tagad ir sākuši inventarizāciju un ir pārliecināti, ka visi priekšmeti tiks atrasti. Izņemot, protams, tos, kurus ir nozaguši apmeklētāji, kas arī esot problēma.

Mārtiņš Kuplais
Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja direktores vietnieks

Ļoti daudz, vairāki tūkstoši priekšmetu, atradās šajā noliktavā, kas pēdējos gados tika restaurēta. Un tās problēmas atklājās tieši tajā brīdī, kas tie priekšmeti šeit bija absolūti pārpildītā noliktavā, un tie ņemti ārā, un tika konstatēts, ka tika ņemti laukā, varbūt, neuzskaitot izvietojot ekspozīcijā.

Akreditācijas komisija pēc atkārtotas pārbaudes negatīvi novērtējusi arī Brīvdabas muzeja direktores Ilzes Millersones darbu. Direktore ilgstoši slimo. Viņas atbildība tiks izvērtēta tad, kad viņa atgriezīsies darbā.

TOP komentāri

  • skumjtante
    0 0 0

    skumjtante

    tur pāri tautiskumam jau sen virmo alkatīgu tirgotāju smārds

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl