Brīvdabas muzejā svin Mārtiņdienu

Komentāri
Brīvdabas muzejā svin Mārtiņdienu
(Foto: LETA)

Šodien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Mārtiņdienas svinības.

Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicinās mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās, dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā, kā arī baudīt Mārtiņdienas cienastu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Usmas baznīcā plkst.10 būs dievkalpojums un ērģeļmūzikas koncerts, bet plkst.13 apmeklētājus priecēs Mārtiņkora koncerts.

Izstāžu zālē plkst.12 tiks atklāta izstāde Starp divām saulēm, kā arī visi apmeklētāji varēs līdzdarboties Mārtiņdienas masku gatavošanā. Muzeja darbinieki uz nodarbību aicina ņemt līdzi savus materiālus.

Kurzemes sētā no plkst.12 līdz 13 Mārtiņbērni tiks aicināti dziedāt un dejot kopā ar folkloras kopām Grodi un Gara taka, iepazīstot svētku tradīcijas Kurzemē.

Zemgales sētās no plkst.13 līdz 15 Mārtiņbērnus gaidīs folkloras kopas Zvīgzna, Krulla un Ciguzis, lai ietu rotaļās un apdziedātu Vidzemes un Zemgales zemnieku sētas saimnieces, bet Vidzemes sētā no plkst.14.30 līdz 16 darbosies folkloras kopa Rija.

Umurkumura stabā pie Priedes kroga plkst.15 varēs iegūt rudens balvas.

Nidas dūmistabā kopā ar Daugmales Jāni Mārtiņbērni varēs iemācīties darināt māla pogas un liet vaska sveces, lai tumšās rudens dienas taptu gaišākas, Vidzemes sētā Mārtiņbērnus gaidīs dižsaimniece Ilze Briede, piedāvājot svētku cienastu – raušus, ābolus glazūrā un karstos dzērienus -, Zemgales sētā dižsaimnieces Dairas Jātnieces Mārtiņdienas putra un citi gardumi, bet Kurzemes sētā bērni tiks gaidīti Mārtiņdienas radošajā darbnīcā – senās spēlēs un rotaļās kopā ar Aldoni Baldiņu.

Kurzemes zvejnieka sētā “Lurķi” apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus svilpaunieku darbnīcā keramiķa Māra Dubkēviča vadībā.
Pasākuma apmeklējums būs par maksu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl