Brīvdabas muzejā svin Mārtiņdienu

0 Komentāru
Brīvdabas muzejā svin Mārtiņdienu
(Foto: LETA)

Šodien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Mārtiņdienas svinības.

Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicinās mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās, dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā, kā arī baudīt Mārtiņdienas cienastu.

Usmas baznīcā plkst.10 būs dievkalpojums un ērģeļmūzikas koncerts, bet plkst.13 apmeklētājus priecēs Mārtiņkora koncerts.

Izstāžu zālē plkst.12 tiks atklāta izstāde Starp divām saulēm, kā arī visi apmeklētāji varēs līdzdarboties Mārtiņdienas masku gatavošanā. Muzeja darbinieki uz nodarbību aicina ņemt līdzi savus materiālus.

Kurzemes sētā no plkst.12 līdz 13 Mārtiņbērni tiks aicināti dziedāt un dejot kopā ar folkloras kopām Grodi un Gara taka, iepazīstot svētku tradīcijas Kurzemē.

Zemgales sētās no plkst.13 līdz 15 Mārtiņbērnus gaidīs folkloras kopas Zvīgzna, Krulla un Ciguzis, lai ietu rotaļās un apdziedātu Vidzemes un Zemgales zemnieku sētas saimnieces, bet Vidzemes sētā no plkst.14.30 līdz 16 darbosies folkloras kopa Rija.

Umurkumura stabā pie Priedes kroga plkst.15 varēs iegūt rudens balvas.

Nidas dūmistabā kopā ar Daugmales Jāni Mārtiņbērni varēs iemācīties darināt māla pogas un liet vaska sveces, lai tumšās rudens dienas taptu gaišākas, Vidzemes sētā Mārtiņbērnus gaidīs dižsaimniece Ilze Briede, piedāvājot svētku cienastu – raušus, ābolus glazūrā un karstos dzērienus -, Zemgales sētā dižsaimnieces Dairas Jātnieces Mārtiņdienas putra un citi gardumi, bet Kurzemes sētā bērni tiks gaidīti Mārtiņdienas radošajā darbnīcā – senās spēlēs un rotaļās kopā ar Aldoni Baldiņu.

Kurzemes zvejnieka sētā “Lurķi” apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus svilpaunieku darbnīcā keramiķa Māra Dubkēviča vadībā. Pasākuma apmeklējums būs par maksu.
0 Komentāru