Britu valdība: rasisma izpausmes pret imigrantiem netiks paciestas

0 Komentāru
Britu valdība: rasisma izpausmes pret imigrantiem netiks paciestas
AFP/Scanpix

Pret Lielbritānijā dzīvojošajiem imigrantiem, tostarp austrumeiropiešiem, vērstā naida runa un rasisma izpausmes netiks paciestas. Tā paziņojusi britu valdība, reaģējot uz vēl nepieredzēti naidīgu attieksmi pret viesstrādniekiem, kas sekojusi pēc izstāšanās referenduma.

Kā vakar jau stāstījām LNT ziņās, rupju attieksmi izjutuši arī Lielbritānijā dzīvojošie latvieši. Šis temats šodien tika aktualizēts Saeimā, kur Eiropas lietu komisijas deputātus uzrunāja britu diplomātiskās misijas vadītājs Latvijā Tims Kollijs.

“Mutiski paustā vardarbība un uzbrukumi Lielbritānijā dzīvojošajām minoritātēm, mani personīgi ir sadusmojuši un liek izjust kaunu par tādu uzvedību. To ir nosodījušas visas galvenās politiskās partijas Lielbritānijā. Un premjerministrs ļoti skaidri vakar parlamentā uzsvēra, ka Lielbritānijas valdība šādu uzvedību necietīs,” norādīja Kollijs.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norāda, – Latvija sagaida, ka britu varasiestādes efektīvi reaģēs uz naida runas vai rasisma izpausmēm, kā to ir solījis britu premjers Deivids Kamerons.

“Mēs kopā ar pārējām Eiropas Savienības valstīm darīsim visu, lai mūsu cilvēki nekādā veidā neciestu diskrimināciju. Bet es gribētu arī atzinīgi vērtēt to reakciju, kāda vakar jau izskanēja Lielbritānijas parlamentā no Lielbritānijas premjerministra puses, kurš ļoti skaidri nosodīja un solīja darīt visu, lai šāda veida incidenti šo cilvēku dzīvi neietekmētu. Mēs uzmanīgi sekojam līdzi. Mēs reaģēsim,” sacīja Rinkēvičs.

Video

0 Komentāru