Britu policists atklāj briesmīgus apstākļus, kādos dzīvojusi latvietes divgadīgā meitiņa: fekāliju smaka un netīrība

Pievienot komentāru
Britu policists atklāj briesmīgus apstākļus, kādos dzīvojusi latvietes divgadīgā meitiņa: fekāliju smaka un netīrība
Foto: Miquel Angel Pintanel Bassets /Flickr

Pēdējo nedēļu laikā parādījušies jauni pavērsieni un fakti Latvijas pilsones Lailas Brices cīņā par viņas meitu, kura jau vairākus gadus dzīvo audžuģimenē un kuru Lielbritānijas varas iestādes plāno nodot adopcijai. Līdz ar Brices apelācijas sūdzības noraidīšanu tiesas spriedumā iekļautas liecības no policijas darbiniekiem, kas stāsta kādos apstākļos divgadīgā meitenīte izņemta.

Atgādināsim, ka Lailai Bricei divgadīgo meitu Katrīnu Lielbritānijas sociālie dienesti atņēma 2010. gadā, pēc tam, kad viņa bērnu bija atstājusi dzīvoklī bez uzraudzības. Pēc Brices versijas, viņa steidzami izsaukta uz darbu, bet auklīte kavējusies. Mājas saimnieks dzirdējis raudošu bērnu un izsaucis policiju, bet vēlāk sociālie dienesti meitenīti Bricei atņēmuši. Pirms pāris nedēļām britu medijos publiskotās policistu liecības, kas iekļautas Lielbritānijas apelāciju tiesas spriedumā, ar kuru noraidīta
Brices prasība atgūt meitu, gan paver pavisam citu ainu nekā sievietes stāstītais medijiem. Likumsargi aprakstījusi apstākļus, kādos bērns toreiz atrasts.

“Grīdu klāja rotaļlietas, pie loga atradās liela gulta, kas izskatījās ļoti netīra. [..] Istabā valdīja ļoti spēcīga urīna un fekāliju smaka. Gultā uz spilvena gulēja bērns. [..] Es redzēju, ka bērna drēbes ir slapjas un viņa drebinās. No viņas nāca spēcīga smaka, un bija skaidrs, ka autiņbiksītes viņai nav mainītas visu dienu. Es noņēmu autiņbiksītes, atrodot izkaltušas un svaigas fekālijas,” tā medijiem stāstīja britu likumsargs.


Spriedumā minēts, ka policisti meitenīti nogādājuši slimnīcā, kur viņai konstatēts kontaktdermatīts, ko izraisījusi mirkšana urīnā. Bērnam veikta vispārējā stāvokļa novērtēšana, konstatējot, ka viņai ir attīstības atpalicība, ko izraisījusi audzināšana bērna attīstību neveicinošos apstākļos un nepienācīga aprūpe. Tāpat spriedumā atklāts, ka Brice vēl pirms meitas atņemšanas nonākusi britu polcijas redzslokā, atrodoties alkohola reibumā uz ielas kopā ar bērnu.

Sazvanīta, Brice teic, ka vērsīsies tiesā pret medijiem, kas publicējot šīs liecības, ir cēluši sievietei neslavu. Viņa gan TV3 Ziņām atteicās komentēt, vai bērns izņemts minētajos apstākļos.

Skaties video!