1 komentārs

Nedēļas sākumā notika Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā pirmā Latvijas filmu industrijas tirdzniecības misija Londonā trīs dienu garumā. Latvijas filmu producenti tikās ar britu filmu industrijas pārstāvjiem Latvijas vēstniecībā Londonā un apmeklēja 3 Mills Studio un slaveno Pinewood studios.

Galvenais tirdzniecības misijas mērķis bija prezentēt Latviju kā ideālu vietu britu filmu uzņemšanai. Alise Pīka, LIAA pārstāvniecības Lielbritānijā vadītāja vietniece, īpaši uzsver, ka filmu uzņemšana nav tikai māksla – tas ir nopietns bizness. Britu filmu institūts ir izpētījis, ka katra investētā mārciņa filmu industrijā Lielbritānijā ienes veselas 12 mārciņas. Filmu investori tiek pievilināti arī ar ievērojamām nodokļu atlaidēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Alise Pīka, LIAA pārstāvniecības Lielbritānijā vadītāja vietniece:

Līdz ar to šajā industrijā notiek zināma veida skaistumkonkurss – kura valsts tad piedāvās skaistākas atlaides. Tas nav īsti par to, tas ir vairāk stāsts par to, ka Latvija pati par sevi ir ļoti laba vieta kino ražošanai – ar tradīcijām, ar infrastruktūru, ar radošām industrijām. Tur aiz muguras ir ļoti liels darbs – ļoti daudziem cilvēkiem un ļoti dažādām profesijām.

Britu kino industrijas pārstāvjiem īpašs pārsteigums bija tikšanās laikā demonstrētā populārā britu aktiera Keneta Branaga video intervija, stāstot par pieredzi, filmējot seriālu Detektīvs Valanders Rīgā.

Foto:

Deivids Kellijs (David Kelly), David P. Kelly Films izpilddirektors:

Tur ir izglītots darbaspēks, kas runā trīs valodās, ir pieredze ar starptautiskiem projektiem, un – jā, tur ir daudz ko piedāvāt Eiropai un arī pasaulei.

Britu filmēšanas grupas Latvijā – ikdiena nākotnē, cer latvieši

Savukārt, Latvijas delegācijas pārstāvis Jānis Kalējs ir pārliecināts, ka drīzumā britu filmēšanas grupas Latvijā jau būs ikdiena.

Jānis Kalējs, Film Angels Studio producents:
Viņi ir ļoti ieinteresēti šinī sadarbībā, un es domāju, ka tas ir tikai laika jautājums, kad uz Latviju brauks arvien vairāk filmēšanas grupu, un līdz ar to tas palīdzēs attīstīties mūsu pašmāju filmu industrijai.

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma uzsver, ka šis ir tikai pirmais solis, lai ieinteresētu britu producentus, darāmā vēl ir ļoti daudz un nekas nenotiek vienā dienā.

Dita Rietuma, Nacionālā Kino centra vadītāja:

Neskatoties uz to, ka Lielbritānijā dzīvo tik daudz latviešu un neskatoties uz to, ka esam Eiropas Savienībā jau tik sen, joprojām ļoti daudziem Latvija ir balts vai melns plankums. Tā noteikti līdz šim nav bijusi pirmā vieta, kas nāk britu producentu galvā, ja viņam ir jādodas filmēt kaut kur ārzemēs. Tā ka būtībā ir nepieciešams vēl ļoti cītīgs darbs – pierunāt, pārliecināt, iepazīstināt.

Nākamais solis varētu būt britu producentu vizīte Latvijā, lai klātienē iepazītos ar to, ko Latvija var piedāvāt britu kino pasaulei.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Juris
    +1 +1 0

    Juris

    Alise Pīka no LIAA vispār ir specializējusies filmu biznesa industrijā, kur ir rezultāti iepriekšējie, vai vienkārši party girl bum bum, drauku lokā lalina. Paskaties, kā Čehija un Ungārijā ārvalstu filmas uzņem!!! Plus, aizmirsi piebilst, ka ļoti mazapmeklēts pasākums bija un TV nogrieza skaņu britu režisoram, lai nedzirdētu, ko viņs saka patiesībā! Smieklīgi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl