Komentāri
Britu diplomātiskās misijas vadītājs Latvijā atklāj, ka ir homoseksuāls
(Foto: LETA)

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) rīcība, publiski paziņojot par savu homoseksuālo orientāciju, ir normāla un cienījama, intervijā Latvijas Radio 4 pauda Lielbritānijas diplomātiskās misijas vadītājs Latvijā Īans Frū, atzīstot, ka arī viņš ir homoseksuāls.

“Man jāatzīst, ka es arī esmu gejs. Es to neslēpju,” sacīja Frū, piebilstot, ka agrāk, piemēram, septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados britu Ārlietu ministrijā būt gejam būtu grūtāk, bet tagad tas ir absolūti normāli. “Es dzīvoju atklāti, un domāju, ka mani kolēģi mani ciena,” sacīja diplomāts.

Viņš arī norādīja, ka joprojām Lielbritānijā ir dažādi viedokļi par seksuālajām minoritātēm, tomēr pēdējos gados daudz kas esot mainījies. Frū arī skaidroja, ka sabiedrībā zināmi cilvēki, publiski atzīstot savu orientāciju, sniedz atbalstu, piemēram, tiem cilvēki, kuri kaunas no tā.
Diplomāts uzsvēra, ka pats svarīgākais, lai cilvēki varētu atklāti dzīvot un cienīt viens otru.

Jau ziņots, ka Rinkēvičs 6. novembrī savā Twitter kontā paziņoja, ka ir homoseksuāls. Šādu atzīšanos ministrs pauda ar tekstu, ka mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visa veida partnerattiecībām un par tām viņš cīnīsies. Tālāk sekoja teksts: “Zinu, ka tūliņ būs megahistērija, bet #Proudtobegay.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl