Briti atņem Latvijai bērnus. Valsts pieļauj vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā

28 komentāri
Briti atņem Latvijai bērnus. Valsts pieļauj vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā
Foto: LETA

Jāapsver iespēja sākt starptautisku tiesvedību pret Lielbritāniju – tādu aicinājumu otrdien izteica Saeimas Demogrāfijas apakškomisijas deputāti. Turklāt rīkoties vajagot strauji, jo jau pēc divām dienām britu tiesa var atņemt Latvijai nu jau kārtējo mazo pilsoni.

Asaras no acīm Lailai Bricei sēdes laikā jānotrauc vairākas reizes. Jau piecus gadus sieviete nesekmīgi cenšas atgūt savu nu jau septiņus gadus veco meitu, kuru par atstāšanu bez uzraudzības viņai atņēma britu sociālie dienesti. Lailas gadījums, ņemot vērā sievietes protestus, ir viens no skaļākajiem, bet šādu gadījumu ir daudz.

Britu atbildīgie dienesti paši ir atzinuši, ka pārkāpj Vīnes konvenciju, jo neinformē Latvijas valsti par mūsu mazo pilsoņu izņemšanu no ģimenēm, izskanēja sēdē.

Foto:

Lai valstij nezustu bērni un būtu iespēja par viņiem cīnīties, ir jāizvērtē iespēja Lielbritāniju par informācijas nesniegšanu sūdzēt tiesā. Tāds uzdevums šodien tika dots atbildīgajām ministrijām. Vēršanās, piemēram, Eiropas Cilvēktiesību tiesā gan varētu būt unikāls solis, neslēpa Ārlietu ministrijas pārstāve.

Tikmēr Saskaņas deputāti uzskata, ka britiem prasība apturēt jebkādus tiesiskos procesus, ar kuriem Brices meita ir nodota adopcijai, ir jāizsaka visaugstākajā – Ministru kabineta – līmenī. Ja iespēja tiks palaista garām, meitenei tiks mainīti personas dati, brīdināja Andrejs Elksniņš. Valdības līmeņa protests piespiedu adopcijai arī ir pēdējais salmiņš, pie kura ķeras Brices advokāte.

Tikmēr Lielbritānijā jau sākusies jauna cīņa – tur kāda vecmāmiņa no Latvijas cenšas iegūt aizbildniecību par vecākiem atņemto mēnesi veco zīdaini.

Skaties video: