Brisele kritizē Latviju par patvēruma meklētāju uzņemšanu

Komentāri
Brisele kritizē Latviju par patvēruma meklētāju uzņemšanu
AFP/LETA

Latvija kopā ar Lietuvu un Igauniju izpelnījusies Eiropas Komisijas (EK) kritiku par patvēruma meklētāju uzņemšanu. Briseles vērtējumā Baltijas valstis ir nepamatoti atteikušās uzņemt bēgļus, jo viņiem izvirzītas nesamērīgas prasības.

Lai vairotu iespēju, ka patvēruma meklētāji spēj iekļauties Latvijas sabiedrībā, Latvijas valdība ir noteikusi kritērijus, kādus cilvēkus vēlams uzņemt no bēgļu nometnēm Grieķijā un Itālijā. Latvija vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, cilvēkus ar izglītību, svešvalodu zināšanām un darba pieredzi. Līdzīgas prasības izvirzījusi arī Lietuva un Igaunija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas izsaucis Briseles kritiku. EK jaunākajā ikmēneša ziņojumā norādīts, ka ”Igaunija, Latvija un Lietuva ir noraidījušas pārcelšanas pieprasījumus, nesniedzot pamatotus iemeslus vai pamatojoties uz iemesliem, kas nav norādīti ES Padomes lēmumos”.

Šie pārmetumi izteikti jau otrajā ziņojumā pēc kārtas. EK pārstāve Kristīne Liepiņa skaidro, ka Baltijas valstis atsakās dot patvērumu tikai sev zināmu iemeslu dēļ, kas ir pretrunā ar starptautiskajām cilvēktiesību normām.

”Ir tikai divi kritēriji, kādēļ cilvēkam var atteikt patvērumu vai pārvietot viņu Eiropas iekšienē. Viens ir, ka šī persona apdraud līdzcilvēku drošību, tātad vietējo sabiedrību. Un otrs, protams, ja šī persona apdraud starptautisko drošību,” norādīja Liepiņa.

Lai gan ziņojums ir rekomendējošs, EK sagaida, ka dalībvalstis trūkumus novērš.

To, ka Latvija tiešām ir arī atteikusies uzņemt patvēruma meklētājus, raidījumam apstiprināja Iekšlietu ministrija. Tā norāda, ka ir noraidīta ”dažu” patvēruma meklētāju pārvietošana no bēgļu nometnēm, taču tas tiek pamatots tikai ar ”valsts drošības interesēm”.

Kā valdības partijas ir reaģējušas uz Briseles kritiku un vai gaidāmas izmaiņas patvēruma meklētāju uzņemšanas nosacījumos? Par to vairāk LNT Ziņās plkst. 20.00!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl