Briģis: Kritiskā situācija slimnīcās tiks sasniegta ļoti ātri

25 komentāri
Briģis: Kritiskā situācija slimnīcās tiks sasniegta ļoti ātri
EDIJS PĀLENS, LETA

Kritiskā situācija slimnīcās ar Covid-19 pacientu piepildījumu tiks sasniegta ļoti ātri, trešdien, 15. septembrī, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Viņš uzsvēra, ka patlaban vērojams straujš saslimstības pieaugums un tas pilnībā atbilst iepriekš prognozētajam. Tas nozīmē, ka arī slimnīcās esošo gultasvietu piepildījums notiek ģeometriskajā progresijā un divkāršojas katrās divās nedēļās.

“Ja patlaban slimnīcās ārstējas nepilni 300 Covid-19 pacienti, tad pēc divām nedēļām to būs divas reizes vairāk, bet vēl pēc divām nedēļām – vēl divas reizes vairāk. Kritiskā situācija tiks sasniegta ļoti ātri,” teica Briģis.

Viņaprāt, strauji nobremzēt saslimušo un slimnīcās ārstējošos pacientu skaitu, vairs nav iespējams, tāpēc neizbēgami oktobra pirmajā pusē valdībai būs jāpieņem lēmumi par ierobežojumiem. Briģa ieskatā tiem jābūt nevis pakāpeniskiem ierobežojumiem kā iepriekšējā saslimstības vilnī, bet vienreizējam pasākumam ar stingriem ierobežojumiem.

“Daļa sabiedrības izvēlējusies nevakcinēties, tā ir viņu izvēle. Faktiski visi nevakcinētie tuvāko mēnešu laikā saslims ar Covid-19, daļai saslimušo būs nepieciešama ārstēšanās slimnīcā, daļai slimības gaita būs smaga,” sacīja Briģis.

Viņš piebilda, ka situācijā, kad slimnīcas būs pārpildītas, daudzas nodaļas nāksies pārprofilēt Covid-19 pacientu ārstēšanai, kas nelabvēlīgi ietekmēs pacientus ar citām saslimšanām.

“Tādēļ valdībai jāizlemj, kādi radikāli pasākumi būtu jāveic attiecībā pret nevakcinētajiem iedzīvotājiem,” pauda Briģis.

25 komentāri