Brieži, zaķi, aitas un citi zvēri labprāt mielojas ar Ziemassvētku eglītēm

Komentāri

Ja joprojām māju rotā svētku eglīte un roka neceļas to izmest ārā, laba alternatīva ir aizvest to briežiem, zaķiem, aitām, lai panašķojas.

Ja eglīte pašu cirsta vai nāk no Latvijas mežiem, to var nogādāt piemājas zoodārzā “Brieži”.

Zinaīdai svētku eglīte mājās stāv ļoti ilgi – jau trīs nedēļas. To viņa vienmēr ir metusi ārā, bet šogad, uzzinot, ka Latvijā audzētās eglītes ar nepacietību gaida brieži un stirnas, nolēmusi ar LNT raidījuma “900 sekundes” palīdzību to nodot piemājas zoodārzam “Brieži”.

Zinaīda

Es savu eglīti labprāt atdotu, lai zvēri varētu apēst. Parasti es savu eglīti iznesu ārā, pie mājas trepēm noliekam, arī visi iedzīvotāji tā dara, jo vēlāk atbrauc mašīna un savāc.

Noņemot nost visus rotājumus, Zinaīdas kundzes Latvijā audzēta eglīte sāka savu ceļu uz Stopiņu novadu. Zinaīdas eglīte joprojām zaļa un sulīga. Tās kvalitāti novērtē arī piemājas zoodārza “Brieži” saimniece, – tātad zoodārza iemītniekiem tās skujas noteikti iegaršosies.

Aitu meitenes Dārta, Jurģe un Bonzeliene pierāda, ka egļu skujas patiešām ir garšīgas. Tās satur vērtīgas bioloģiski aktīvas vielas ar antibakteriālo iedarbību, kas dzīvniekiem ir ļoti nepieciešams.

Signe Utāne
Piemājas zoodārza “Brieži” saimniece

Tieši ziemā šo vielu koncentrācija skujās ir visaugstākā. Kā arī ziemā egļu skujas sulīgas un gardākas, tāpēc visi labprāt mielojas ar viņām.

Izrādās, ka Eiropas lielākajos zoodārzos egļu skujas jau sen ir dzīvnieku ēdienkartē un ar tām cienā pat ziloņus. Zvēri ne tikai apēd skujas un zarus, bet arī noskrubina mizu līdz baltam kokam.

Ne tikai brieži, kazas, ēzelis un aitas iecienījuši eglīšu skujas, bet tās labprāt knābā arī truši, jūrascūciņas un pat fazāni.

Piemājas zoodārza “Brieži” saimniece lūdz vest tikai zaļas un sulīgas eglītes, kas nāk no Latvijas mežiem. Sausas un birstošas eglītes diemžēl vairs nederēs. Ja brīvdienās atvedīsiet savu svētku skaistuli, tad apmeklējums būs par velti.

Lasi vēl