Brieži, zaķi, aitas un citi zvēri labprāt mielojas ar Ziemassvētku eglītēm

Komentāri

Ja joprojām māju rotā svētku eglīte un roka neceļas to izmest ārā, laba alternatīva ir aizvest to briežiem, zaķiem, aitām, lai panašķojas.

Ja eglīte pašu cirsta vai nāk no Latvijas mežiem, to var nogādāt piemājas zoodārzā “Brieži”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zinaīdai svētku eglīte mājās stāv ļoti ilgi – jau trīs nedēļas. To viņa vienmēr ir metusi ārā, bet šogad, uzzinot, ka Latvijā audzētās eglītes ar nepacietību gaida brieži un stirnas, nolēmusi ar LNT raidījuma “900 sekundes” palīdzību to nodot piemājas zoodārzam “Brieži”.

Zinaīda

Es savu eglīti labprāt atdotu, lai zvēri varētu apēst. Parasti es savu eglīti iznesu ārā, pie mājas trepēm noliekam, arī visi iedzīvotāji tā dara, jo vēlāk atbrauc mašīna un savāc.

Noņemot nost visus rotājumus, Zinaīdas kundzes Latvijā audzēta eglīte sāka savu ceļu uz Stopiņu novadu. Zinaīdas eglīte joprojām zaļa un sulīga. Tās kvalitāti novērtē arī piemājas zoodārza “Brieži” saimniece, – tātad zoodārza iemītniekiem tās skujas noteikti iegaršosies.

Aitu meitenes Dārta, Jurģe un Bonzeliene pierāda, ka egļu skujas patiešām ir garšīgas. Tās satur vērtīgas bioloģiski aktīvas vielas ar antibakteriālo iedarbību, kas dzīvniekiem ir ļoti nepieciešams.

Signe Utāne
Piemājas zoodārza “Brieži” saimniece

Tieši ziemā šo vielu koncentrācija skujās ir visaugstākā. Kā arī ziemā egļu skujas sulīgas un gardākas, tāpēc visi labprāt mielojas ar viņām.

Izrādās, ka Eiropas lielākajos zoodārzos egļu skujas jau sen ir dzīvnieku ēdienkartē un ar tām cienā pat ziloņus. Zvēri ne tikai apēd skujas un zarus, bet arī noskrubina mizu līdz baltam kokam.

Ne tikai brieži, kazas, ēzelis un aitas iecienījuši eglīšu skujas, bet tās labprāt knābā arī truši, jūrascūciņas un pat fazāni.

Piemājas zoodārza “Brieži” saimniece lūdz vest tikai zaļas un sulīgas eglītes, kas nāk no Latvijas mežiem. Sausas un birstošas eglītes diemžēl vairs nederēs. Ja brīvdienās atvedīsiet savu svētku skaistuli, tad apmeklējums būs par velti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl