2 komentāri

Bokserim Mairim Briedim valdība šodien piešķīra 28 tūkstošu eiro prēmiju par pasaules čempiona titula izcīnīšanu pirmā smagā svara kategorijā. Lai apbalvotu sportistu, valdībai bija jāpieņem politisks lēmums, jo likums liedz apbalvot sportistus par panākumiem komercsacensībās, kas nav oficiāli atzīts pasaules čempionāts.

Brieža panākums cīņā ar Vācijas sportistu Marko Huku ir unikāls, taču ne tikai no sportiskā viedokļa – tik augstu neviens Latvijas bokseris nekad nav kāpis – , bet arī juridiskā. Saskaņā ar likumu naudas balvu piešķir par sasniegumiem, kas izcīnīti oficiālajās starptautiskajās sacensībās. Pasaules Boksa padomes organizētais pasaules čempionāts tāds nav. Tie ir komercmači, kur par dalību sportistiem tiek maksātas prāvas prēmijas. Taču valdošās koalīcijas politiķi nolēma Briedim izdarīt izņēmumu un ”par valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu piešķīra 28 tūkstošu eiro vienreizēju prēmiju.

Interneta vidē par valdības lēmumu prēmēt Briedi izskanējuši kritiski viedokļi. Vairums piekrīt, ka Brieža sasniegums ir vēsturisks, tikmēr citi lēmumu sauc par politiskām spēlēm pirms velēšanām, kurās ierauts sportists.

Brieža pārstāvji valdības apbalvojumu nekomentē un arī neatklāj, cik bokseris nopelna. Tikmēr sporta žurnālists Ēriks Strauss atgādina, ka šobrīd Latvijas sportā bez Brieža ir ne mazums sportistu, kas pat dzīvo valsts maizē, lai arī ļoti labi pelna komercmačos.

Apbalvot Briedi valdībai mudināja arī Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs, jo Briedis valsts policijā ir Tehniskās apsardzes nodaļas inspektors ar kapteiņa dienesta pakāpi.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Labi, ka pratās un gari neļāva komentēt visus par un pret, jo pelnijis sportists prēmiju ir.Kauns par žultainajiem komentāriem no "dīvana sportistiem", kas guļ, neko nedara,bet aprej uzvarētājus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl