Brīdinājums sēņotājiem! Mežā atkal pazūd cilvēki

Komentāri
Brīdinājums sēņotājiem! Mežā atkal pazūd cilvēki
Foto: Flickr.com / spawk

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) nācies sniegt palīdzību trīs iedzīvotājiem, kuri apmaldījušies mežā.

Otrdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma trīs izsaukumus par to, ka cilvēki ir apmaldījušies mežos vai purvā un saviem spēkiem nespēj atrast izeju. Plkst. 12.17 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Pāles pagastu, kur kāda sieviete bija apmaldījusies mežā. Notikuma vietā glābēji ieslēdza automašīnas skaņas sirēnas, kuras sieviete sadzirdēja un iznāca no meža.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plkst. 15.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ķekavas novada Daugmales pagastu, kur radinieki ziņoja, ka kāds vīrietis, visticamāk, ir apmaldījies mežā, jo ilgi neatgriežas mājās, un nav līdzi paņēmis mobilo tālruni. Pirms glābēju ierašanās vīrietis no meža iznāca saviem spēkiem. Savukārt plkst. 18.42 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Stalbes pagastu, kur kāds vīrietis bija apmaldījies purvā. Ieslēdzot skaņu signālus, vīrietis tos dzirdēja un iznāca no purva.

VUGD aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, dodoties mežā vai purvā, un neļaut vienatnē doties mežā bērniem un sirmgalvjiem. Pirms došanās mežā noteikti jāinformē piederīgie par to, uz kurieni plānojat doties un kad būsit atpakaļ, kā arī jāņem līdzi pilnībā uzlādēts mobilais tālrunis. Iesakām paņemt arī ūdens pudeli un šokolādi, jo tas palīdzēs atgūt enerģiju gadījumos, ja apmaldīsities. Ja, atrodoties mežā, saprotat, ka nespēsit pašu spēkiem izkļūt no tā, tad nekavējoties zvaniet glābējiem pa tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, zaru kaudze, žogs, koks, jumts, ēkas ārsiena, šķūnis, garāža, vieglā automašīna un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Edinburgas prospektā Jūrmalā, kur ugunsgrēkā dega vairākas ēkas. Naktī plkst. 3.16 tika saņemts izsaukums, un, ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega šķūnis un garāža 50 m² platībā un divstāvu koka dzīvojamās mājas ārsiena 20 m² platībā. Plkst. 4.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Otrdien ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja arī dzīvniekiem, kuri bija nokļuvuši nelaimē – Rīgā kaķis bija iesprūdis automašīnas motora nodalījumā, Daugavpilī suns iekritis sešus metrus dziļā akā, bet Jelgavā kaķis nespēja tikt lejā no koka. Glābēji kaķi no mašīnas motora nodalījuma atbrīvoja, suni no akas izvilka un kaķi no koka nocēla.

Kopumā otrdien VUGD saņēma 53 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu un 26 uz glābšanas darbu veikšanu, savukārt septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl