Brīdina par krāpniekiem, kas piedāvā labi apmaksātu darbu Vācijā

1 komentārs
Brīdina par krāpniekiem, kas piedāvā labi apmaksātu darbu Vācijā
FOTO: LETA

Kāda liepājniece saskārusies krāpniekiem, kuri it kā piedāvā darbu Vācijā. Dzintras kundze stāsta, šā gada jūnija beigās portālā liepajniekiem.lv bijis ievietots sludinājums, kurā vēstīts, ka Vācijā nepieciešami fiziski izturīgi strādnieki. Sludinājumā bija norādīts, ka darbinieki tiks nodrošināti ar dzīvesvietu, kā arī tika solīta laba alga – ap 1500 eiro mēnesī, vēsta portāls Liepajniekiem.lv.

Uz sludinājumu atsaucies sievietes dēls, kurš meklējis darbu ārpus Latvijas. Dēls sazinājās ar personu, kura bija ievietojusi sludinājumu un uzdevās par Sandri.

”Sākusies sazvanīšanās un sarakste. Vispirms darbā iekārtotājs atsūtījis īres līgumu vācu valodā, lai potenciālie viesstrādnieki it kā iepazītos ar dzīves apstākļiem un izmitināšanas izmaksām. Tad sekojis vēstījums, ka nepieciešams iemaksāt ceļa naudu. Ceļam prasīja 170 eiro, nauda tika aizsūtīta, tāpat aizsūtīja prasīto pases kopiju,” vēsta portāls Liepājniekiem.lv

Sākotnēji paziņots, ka vīrietim uz Vāciju jālido 6.jūlijā. Sekojis zvans, ka izbraukšana uz laiku atlikta: ”10.jūlijā atkal dēls saņēma zvanu, ka viņam jābrauc uz Rīgu, uz lidostu. Kad viņš aizbrauca, vairakkārt sazvanījāmies un vienā no sarunām dēls pastāstīja, ka brīdī, kad viņš bijis lidostā, viņam atkal piezvanīts un likts iziet no ēkas un iekāpt tumšas krāsas vieglajā automašīnā Volvo, sakot, ka esot nepieciešams aizbraukt uz ofisu un sakārtot dokumentus. Bet braukuši nevis uz Rīgas, bet Jūrmalas pusi,” vēsta portāls.

Pārbaudot informāciju lidostas Rīga mājaslapā, noskaidrojies,ka norādītajā laikā tāda reisa nav.

Dzintras kundze stāsta, ka arī jaunietis, sapratis, ka situācija sāk veidoties pagalam dīvaina, sācis aplēst, kā no tās izkļūt. Sapratis, ka ar diviem mašīnā esošajiem svešiniekiem viņam galā netikt, puisis aplī, kur automašīna bijusi samazinājusi ātrumu, izlēcis no mašīnas un iebēdzis mežā. Pase un mantas palika automašīnā.

”Par notikušo jaunietis mātei pastāstījis pa tālruni. Savukārt māte sazinājusies ar policiju Rīgā, līdz ar ko jau pēc pusotras stundas jaunietis bijis nogādāts atpakaļ lidostā, kur, kopā ar likumsargiem pētot videoierakstus pie lidostas ēkas, secināts, ka vieta, kur bijusi novietota automašīna, ar kuru puisi veda Jūrmalas virzienā, videonovērošanas kamerās nav redzama. Jaunietis policijai uzrakstījis iesniegumu par krāpšanu, kā arī par to, ka pazuduši viņa dokumenti. Pēc tam laimīgi atgriezies mājās. Pasi viņš saņēmis jaunu,” vēsta portāls.

Portāls liepājniekiem.lv pārliecinājās, ka sludinājumi ar Dzintras kundzes norādīto tālruņa numuru portālos bijuši vairakkārt. Piemēram, 2015.gada 27.oktobrī bijis ievietots sludinājums: ”Musu uznemums Vacija (Kassel-Fulda) aicina darba kvalificetus stradniekus celtciba, pamata veicam ieksdarbus. Nepieciesami ari santehniki, elektriki, un flizetaji, un parketa meistari. Samaksa pec padarita. Dzivosana nodrosinata, dokumenti un bilete no Rigas uz firmas rekina. Nav jamaksa par darba iekartosana-vacu firma. Zvaniet uz mob +4915175990457 Leons jeb Heinrihs. adrese interneta www.raumausstattung-badgandersheim.de.” Savukārt 10.novembrī publicēts sludinājums: ”Nepieciesami B kat soferi, kraveji darbam Berline. Buvmaterialu parvadajumi. 1650 eur menesi, netto. Infomacija pa talruni +4915175990457.”

Nespēdama lasīt šos sludinājumus, Dzintras kundze arī portālos izvietojusi sludinājumu, brīdinot ļaudis neuzķerties uz krāpnieka āķa, viņa stāsta: ”Neuzķeraties uz krāpnieka sludinājumiem ar telefona numuru +4915175990457 par darbu Vācijā būvniecībā. Sludinājumi tiek likti portālos reklama.lv, liepajniekiem.lv, iespējams, arī citur. No darba meklētājiem tiek izkrāpta nauda un visa informācija par solīto darbu ir pilnīgi meli. Ja ir vēl kādi cilvēki, kas tikuši apkrāpti no šīs personas, rakstiet.”

Rezonanse bijusi. Atsaukušies gan puiši, kuriem bijusi līdzīga pieredze kā Dzintras kundzes dēlam – viņi atsaukušies uz sludinājumu, pārskaitījuši naudu un palikuši zaudētājos, gan arī sludinājuma autori. Sieviete pat saņēmusi draudus, ka izrēķināsies gan ar viņu, gan viņas dēlu.

Kā portālam, lūgta komentēt Dzintras kundzes stāstīto, skaidroja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis šo materiālu saņēma no Rīgas kolēģiem.

”To izskatot, tika pieņemts lēmums par atteikumu uzsākt kriminālprocesu, pamatojoties uz to, ka nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs,” stāstīja S.Šteinberga: ”Inspektors lēmumu pamatoja ar to, ka iesniedzējs – 1995.gadā dzimušais vīrietis – neatsaucās un nesadarbojās ar policiju.”

Tāpat policijas pārstāve norādīja, ka lēmums šā gada 2.novembrī iesniedzējam tika nosūtīts uz dzīvesvietas adresi, tajā paskaidrojot viņa tiesības to pārsūdzēt.