Brīdina par jauniem traucējumiem e-veselības sistēmā. Ārstiem iesaka izrakstīt papīra receptes

Pievienot komentāru

E-veselības sistēmā arī trešdien, 2. maijā, bija traucējumi, un Nacionālais veselības dienests brīdina, ka tie atkārtosies.

Lai aptiekās nerastos problēmas, ārsti aicināti šomēnes izrakstīt receptes arī uz papīra.

Nacionālais veselības dienests norāda, ka e-veselības sistēma projektēta pirms desmit gadiem un daļēji neatbilst mūsdienu prasībām, tāpēc nepieciešami uzlabojumi un to veikšanas laikā sistēmas darbība būs traucēta.

Tikmēr premjers trešdien, 2. maijā, raidījumā “900 sekundes” atzina, ka daudzos gadījumos, kad mediķi nevar pilnvērtīgi strādāt e-veselības sistēmā, pie vainas ir arī novecojusi datortehnika vai programmatūra, nevis pati e-veselības sistēma.

Māris Kučinskis akcentēja, ka e-veselības ieviešana patlaban ir nozares prioritāte un nekādas atkāpes šajā procesā netikšot pieļautas. Bet ārstiem, kuri sūdzas, ka klibojošā e-recepšu sistēma būtiski apgrūtina viņu ikdienas darbu, premjers ieteica izrakstīt papīra receptes.

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS (900″ intervija)

Mēs būsim uzmanīgi ar tālāko procesu ieviešanu un zinām, ka katrus traucējumus izmantos tie, kas pretojas. Taču ļoti daudzos gadījumos arī datortehnika ir vainīga un ir novecojušas pašas programmas. Tā ir prioritāte, arī es katru reizi uzdodu jautājumus ministrei, tas ir mūsu galvenais šobrīd uzdevums veselības nozarē, bet nekādu atkāpšanos nebūs.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ģimenes ārstu pacietība darbā ar e-veselības sistēmu ikdienas trūkumu un traucējumu dēļ zūd, tādēļ asociācijas biedri sākuši aicināt organizēt protesta akciju.