Brīdina par augļu koku vēža izplatības risku Latvijā

Komentāri
Brīdina par augļu koku vēža izplatības risku Latvijā
Inficēšanās iespējama, ja konkrētā dārzā uz augļu kokiem ir svaigas rētas un turpinās lietaini laika apstākļi ar nepārtraukta mitruma periodiem (LETA)

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) no SIA “Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centrs” saņēmis brīdinājumu par augļu koku vēža izplatības risku, informē VAAD.

Riska iespējamību palielina intensīvs ražas novākšanas laiks un lapkriša sākšanās. Tas kokos radot daudz rētu, caur kurām slimība spēj iekļūt augā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saldus un Siguldas novada ābeļu un bumbieru stādījumos piektdien, 13. oktobrī, tika prognozēta ļoti augsta inficēšanās iespējamība ar augļu koku vēzi. Tāpat arī Bauskas un Viesītes novadu augļu dārzos līdz pat 15. oktobrim sagaidāms augsts inficēšanās risks.

VAAD sniegtā informācija liecina, ka vidējs inficēšanās risks ar augļu koku vēzi piektdien, 13. oktobrī, prognozēts Tukuma novadā, savukārt Dobeles un Talsu novadu dārzos līdz 15. oktobrim sagaidāms neliels risks.

Inficēšanās iespējama, ja konkrētā dārzā uz augļu kokiem ir svaigas rētas un turpinās lietaini laikapstākļi ar nepārtraukta mitruma periodiem – apmēram sešas stundas un vairāk.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl