Brīdina par augļu koku vēža izplatības risku Latvijā

Komentāri
Brīdina par augļu koku vēža izplatības risku Latvijā
Inficēšanās iespējama, ja konkrētā dārzā uz augļu kokiem ir svaigas rētas un turpinās lietaini laika apstākļi ar nepārtraukta mitruma periodiem (LETA)

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) no SIA “Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centrs” saņēmis brīdinājumu par augļu koku vēža izplatības risku, informē VAAD.

Riska iespējamību palielina intensīvs ražas novākšanas laiks un lapkriša sākšanās. Tas kokos radot daudz rētu, caur kurām slimība spēj iekļūt augā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saldus un Siguldas novada ābeļu un bumbieru stādījumos piektdien, 13. oktobrī, tika prognozēta ļoti augsta inficēšanās iespējamība ar augļu koku vēzi. Tāpat arī Bauskas un Viesītes novadu augļu dārzos līdz pat 15. oktobrim sagaidāms augsts inficēšanās risks.

VAAD sniegtā informācija liecina, ka vidējs inficēšanās risks ar augļu koku vēzi piektdien, 13. oktobrī, prognozēts Tukuma novadā, savukārt Dobeles un Talsu novadu dārzos līdz 15. oktobrim sagaidāms neliels risks.

Inficēšanās iespējama, ja konkrētā dārzā uz augļu kokiem ir svaigas rētas un turpinās lietaini laikapstākļi ar nepārtraukta mitruma periodiem – apmēram sešas stundas un vairāk.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl