”Brexit” – vai Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības?

Komentāri

Pēc mazliet ilgāk nekā diviem mēnešiem Lielbritānijā notiks referendums par to, vai valstij palikt Eiropas Savienībā. Apvienotās Karalistes izstāšanās vēl nesen likās neticams scenārijs, taču, izšķirīgajam datumam pietuvojoties, Eiropas politiķi apjautuši, ka ”Brexit” kļuvis visai reāls, un tas var nest lielu postu visai Eiropai. Viens no neskaidrajiem jautājumiem – vai daudzie latvieši, kas apmetušies uz dzīvi Lielbritānijā, tur varēs palikt?

Drauds visai Eiropai

Lielbritānijai, kurai ir ne tikai viena no spēcīgākajām Eiropas ekonomikām, bet arī armijām, izdevies sagādāt pamatīgas galvassāpes visai Savienībai. Pēdējās iedzīvotāju aptaujas liecina, ka tikai nedaudz vairāk ir to britu, kas vēlas palikt Savienībā. Bloka līderi jau publiski atzinuši, ka plānu ”B” nemaz negrasās zīmēt, taču Eiroparlamenta deputāte no Beļģijas Katelīna van Brempta uzskata, ka britu aiziešana būtu Savienības beigu sākums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Savienībai tas var izrādīties pirmais solis iziršanas virzienā. Arī citas valstis var sākt domāt, ka tā varbūt ir laba ideja – pamest Savienību. Šobrīd ir ļoti sarežģīts laiks, piemēram, problēmas ar migrācijas krīzi… Ir skaidrs, ka kopā mēs esam stiprāki!

Iespējams, latviešiem būs jāpamet Lielbritānija

Tā dēvētais ”Brexit” jeb iespējamā britu izstāšanās no bloka līdzi nes virkni neatbildētu jautājumu. Politiķis Krišjānis Kariņš no Latvijas ieskicē dažus – piemēram, vai tie simti tūkstoši austrumeiropiešu, arī latviešu, kas tur dzīvo un strādā, drīkstēs šajā valstī palikt? Ja viņiem Lielbritānija būs jāpamet – kas notiks ar šīs valsts industriju?

Tur nezināmo ir ļoti daudz, varētu sanākt pat ironiski – ja Lielbritānija izstātos un eiropiešiem būtu Lielbritānija jāatstāj, tad Apvienotā Karaliste būtu spiesta no Āzijas un musulmaņu valstīm veicināt migrāciju, jo viņiem vienkārši trūktu darba rokas! Tas nu gan nebūtu to ”pret” balsotāju mērķis.

Lielbritānija iegūtu no palikšanas

Vairums Eiroparlamenta deputātu no Lielbritānijas kritizē izstāšanās kampaņas aģitatorus savā valstī. Ieguvumi, ko sniedz kaut vai vienotais tirgus, ir neatsverami pašiem britiem.

Ričards Korbets norāda, ka arī no pilnīgi savtīga britu skatupunkta būtu neprātīgi pamest Savienību. Ekonomiskai izaugsmei un labklājībai palikšana ir vitāli nepieciešama! Lielākā daļa tirdzniecības notiek ar pārējo Eiropu, vairāk nekā 4 miljoni darbavietu ir no tā atkarīgas. Mums ir svarīgi palikt!

Briti mudina latviešus balsot par palikšanu

Lielbritānijā ir milzīgs darbaspēka pieplūdums no citām valstīm, tieši imigrācija ir viens no referenduma iemesliem. Un šoreiz runa pat nav par bēgļiem no Tuvajiem Austrumiem, briti vēlas ierobežot austrumeiropiešu ieplūšanu. Britu deputāte Katerīna Bīrdere uz interviju ar TV3 ieradusies ar aicinājumu latviešiem:

Arī jūsu skatītāji, latvieši, vairāk nekā 60 tūkstoši dzīvo Lielbritānijā – vai pastāvīgi, vai uz laiku. Arī viņiem ir jāsaprot, ka šis ir ļoti svarīgs balsojums un ka viņi var palīdzēt! Ja viņi drīkst, viņiem ir jābalso! Un jāstāsta saviem britu draugiem par ieguvumiem, ko viņi šeit saņem. Latviešiem būt daļai no Savienības ir tikpat nozīmīgi, kā britiem būt daļai no tās!

Līdz izšķirošajam referendumam palikuši vien pāris mēneši. Briti savu galavārdu teiks Jāņu laikā, 23. jūnijā.

Video

Lasi vēl