Brazīlijas zoodārzu pārņēmis “Romeo un Džuljetas” stāsts

0 Komentāru
Brazīlijas zoodārzu pārņēmis “Romeo un Džuljetas” stāsts
PN/SCANPIX

Brazīlijas Riodežaneiro zoodārzu pārņēmis Romeo un Džuljetas stāsts – apmeklētāji ļoti bieži pulcējas pie papagaiļu mājas, kur katru dienu var redzēt ne tikai parkā dzīvojošos putnus, bet arī kādu brīvībā mītošu aras papagaili, kas apciemo sugasbrāļus, vēsta “900 sekundes”.

Teju katru dienu uz putnu mājas nožogojuma Riodežaneiro zoodārzā piestāj savvaļā ārkārtīgi retais zili-dzeltenais ara. Tam dots vārds – Džuljeta. Zvērudārza biologi patlaban vēl nespēj noteikt, vai putns viesojas pie kāda konkrēta izredzētā papagaiļa vai vienkārši vēlas pakavēt laiku pie sev līdzīgajiem.

Eksperti lēš, ka biežais viesis varētu būt vienīgais Riodežaneiro apkārtnē savvaļā dzīvojošais ara.

Lai gan skaidrības par putna vizītēm vēl nav, parka apmeklētāji patiesi iemīļojuši ideju par otrās pusītes meklējumiem zoodārza sienās. Daudzi šo stāstu paspilgtina, dēvējot zili-dzelteno papagaili par šā laika simbolu – tas var katru dienu ceļot pie citiem putniem, kamēr Brazīlijas iedzīvotāji ir nomocīti un pārguruši no vairāk nekā gadu ilgajiem ierobežojumiem.

Zoodārza eksperti gan piebilst, ka nav pilnīgi pārliecināti, vai putns patiesi ir “Džuljeta” vai tomēr “Romeo”. Tas tādēļ, ka aru dzimumu, vien putnus apskatot no attāluma, ir ārkārtīgi sarežģīti noteikt. Tas paveicams vien pēc ģenētiskiem testiem vai tuvākas izpētes.

Aras spēj katru dienu nolidot aptuveni 30 kilometru. Pagaidām nav skaidrs, kur dzīvo papagailis viesis, taču zoodārza kopēji uzsver, ka viņiem nav ne mazākās vēlmes viņam traucēt ikdienas gaitās.

0 Komentāru