Braukšana ziemā ar divriteni – vai ziemas riepas ir obligātas?

Komentāri

Par spīti sniegam, daudzi iedzīvotāji turpina pārvietoties ar velosipēdu. Turklāt bieži – bez ziemas riepām.

Pāvels ar velosipēdu jau vairākus gadus brauc arī ziemā. Divritenim vasaras riepas nemainot, ar tām pašām braucot arī pa sniegotiem ceļiem. Viņš uzskata, ka ziemas braukšanai ar velosipēdu ir daudz priekšrocību, bet sniega laikā ir jābūt uzmanīgākam.

Ekrānuzņēmumi

Manevrēšanas iespējas, neiekļūšana sastrēgumos – tas arī ziemā šobrīd daudziem rīdziniekiem liek izšķirties par labu braukšanai ar riteni. Teju piektdaļa no visiem velobraucējiem turpina braukt arī ziemā.

Biedrības Latvijas Riteņbraucēju apvienība pārstāvis Romāns Meļņiks norāda, ka pēdējos gados pieaudzis velobraucēju skaits, kas brauc vasarā; viņi turpina braukt arī ziemā, pielāgojoties laika apstākļiem.

Par spīti novembra sākumā uzsnigušajam sniegam, daudzi arī šobrīd turpina braukt ar velosipēdiem, kas nav aprīkoti ar īpašām ziemas riepām. Policija norāda, ka ziemas riepas ritenim nav obligātas, taču tās pasargātu no iespējamām avārijām. Šobrīd gan negadījumu skaits, kuros iesaistīti velosipēdisti, par laimi, nav pieaudzis.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Ja pagājušā gada novembra pirmajās nedēļās bija 25 ceļa satiksmes negadījumi ar velosipēdistiem, tad šā gada divās nedēļās tie ir tikai 7, tātad 3,5 reizēs mazāk. Tāpat arī cietušo velosipēdistu ir četrreiz mazāk bijis.

Romāns Meļņiks uzskata, ka, domājot par velosipēdistiem ziemā, Rīgā joprojām būtu nepieciešami daudzi uzlabojumi: “Ir gan veloceliņi uzbūvēti, un tie daudz maz tiek tīrīti, bet skaidrs, ka viņi neved no katras mājas līdz katrai darbavietai. Cilvēkiem ir jālieto kopējā infrastruktūra, ietves, ielas, un tur diezgan bēdīga tā situācija ir. Ielu malās ir ūdens noteku vietas, kuras ir pazeminātas, un tajā brīdī, kad cilvēks tajās iebrauc, viņš var smagi krist. Arī ietves nav piemērotas tādā ziņā, ka ziemā tās netiek attīrītas pilnībā.”

Kopš šā gada spēkā ir normas, kas paredz, ka velobraucēji drīkst braukt pa ietvēm tikai izņēmuma gadījumos. Policija atgādina, ka sniegputenis ir viens no šādiem izņēmumiem, ar nosacījumu, ka riteņbraucēju manevri neapdraud gājēju drošību.

Lasi vēl