Brasas iedzīvotāji turpmāk varēs spēlēt 3×3 basketbolu

2 komentāri

Mūsu nākamais stāsts ir par sporta laukumu, kas, iespējams, īpašu aktivitāti piedzīvos vismaz pie viena groza Latvijas zelta medaļas 3×3 basketbolā dēļ. Runa ir par jaunu laukumu Brasā. Tas tapis par Rīgas pašvaldības līdzekļiem, taču toni noteica aktīvākie Brasas apkaimes iedzīvotāji, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Parkā, blakus nu jau tukšajam Brasas cietumam, pavisam nesen atvērts publisks sporta laukums.

Aktīvākie Brasas iedzīvotāji balsojot vienojās, ka nepieciešams jauns sporta laukums. Pašvaldība laukuma būvei atvēlēja 100 000 eiro, taču sporta inventāru izvēlējās iedzīvotāji.

”Paši zvanījām, paši meklējām, kurš liks segumu. Cik maksā grozi, sākumā izvēlējāmies lētākus, bet, tomēr paņēmām labākus, drošākus. Tādā veidā mēs to visu taisījām, kādi trīs mēneši aizgāja,” stāsta biedrības ”Brasa” priekšsēdētāja Māra Melnbārde.

Tādējādi ar iedzīvotāju aktīvu dalību ir tapis tāds laukums, kas tiešām ir nepieciešams apkārtnes cilvēkiem.

Brasas iedzīvotājs Renārs uzsver, ka šajā multifunkcionālajā laukumā ir nepieciešamais segums un apzīmējumi tieši 3 pret 3 basketbola spēlei. Laukuma seguma izvēlei pievērsta īpaša uzmanība: ”Tas ir piemērots apstākļiem, ūdens ātri pazūd. Tāds tiek izmantots otrā ešelona turnīriem, Latvijā nekur citur tādu neizmanto. Parasti pie mums ir ar gumijas graudiņiem, bet šis ir populārs Eiropā un Igaunijā, gandrīz visi laukumi ir šādi.”

Šis laukums ir piemērots arī basketbola spēlei pa visu laukumu un arī minifutbolam, tāpat šeit iespējams uzstādīt arī volejbola tīklu.

Brasas iedzīvotāji ir ieguldījuši darbu un šo laukumu tiešām uztver kā savu.

”Šeit ir brīva pieeja jebkurā laikā. Pie skolām, kur netiec, ja gribi spēlēt, tad jāpiesakās, sarežģīti. Šeit mēs gribam, lai ir demokrātiskāk, vienkāršāk un tautai pieejamāk,” stāsta kāds Brasas iedzīvotājs.

Ja arī jūsu apkaimē ir nepieciešams kāds publiski pieejams laukums vai cits objekts, ir kopā ar citiem apkaimes iedzīvotājiem jāvienojas par to, kas jums šķiet visnoderīgākais. Ja būsiet pietiekami daudz, tad tāpat kā Brasas iedzīvotāji varēsiet baudīt savas iniciatīvas augļus.

2 komentāri