Bostonas latvieši nolemj tomēr izveidot balsošanas iecirkni

1 komentārs
Bostonas latvieši nolemj tomēr izveidot balsošanas iecirkni
Ziedonis Barbaks (Foto: LNT Ziņas)

Pēc LNT Ziņu ceturtdienas, 14. jūnija, sižeta, ka Anglijas pilsētā Bostonā nebūs balsošanas iecirkņa uz Saeimas vēlēšanām, reaģējuši desmitiem vietējo latviešu.

Viņi ne tikai lūguši kopienas līderi Bostonā darīt visu iespējamo noorganizēt vēlēšanu iecirkni, bet pieteikušies arī kā potenciālie brīvprātīgie tā darbības nodrošināšanai.

Latviešu lielā skaita dēļ Bostonu mēdz saukt par “Mazo Latviju”, un iepriekšējās divas reizēs tur bija iespējams nobalsot Saeimas vēlēšanās, jo kopienas aktīvists Ziedonis Barbaks uzņēmās iecirkņu rīkošanu.

Taču kā ceturtdien vēstīja LNT Ziņas speciālreportāžu ciklā “Mūsējie Anglijā”, smagās birokrātijas dēļ ar Centrālo vēlēšanu komisiju, kas Barbakam nesis arī finansiālus zaudējumus, kopienas līderis šoreiz nepieteicās veidot vēlēšanu iecirkni Bostonā. LNT Ziņu sižets īsā laikā bija radījis plašu rezonansi Anglijas pilsētā Bostonā, un piektdien Barbaka kungs LNT Ziņas informēja, ka latviešu daudzo lūgumu dēļ tomēr ir gatavs uzņemties atkal šo pilsonisko misiju.

“Pēc vakardienas sižeta ar mani sazinājās vairāk nekā 100 cilvēku, kuri bija šokēti par dzirdēto, ka nebūs vēlēšanu iecirkņa Bostona! Tāpēc nolēmu sazināties ar Latvijas vēstniecību Londonā un pieteicu, ka vēlos rīkot vēlēšanas iecirkni Bostonā. Brīvprātīgie palīgi iecirkņa darbības nodrošināšanai arī pieteicās vesels lērums. Paldies par mudinājumu!” – tā LNT Ziņas informēja latviešu kopienas aktīvists.

Lai arī oficiālais termiņš, kad diasporas grupas varēja pieteikt vēlēšanu iecirkņus ārzemēs, ir noslēdzies, tomēr Ziedonim Barbakam un visai latviešu kopienai Bostonā ir cerība, ka Ārlietu ministrija un CVK spēs rast risinājumus.

1 komentārs