Bordāns: Ar 2022. gada budžetu turpināsim uzlabot situāciju iedzīvotājiem ar mazākiem ienākumiem un vidusslānim

0 Komentāru
Bordāns: Ar 2022. gada budžetu turpināsim uzlabot situāciju iedzīvotājiem ar mazākiem ienākumiem un vidusslānim
KASPARS KRAFTS, F64

Arī 2022. gada budžetā tiks īstenotas Jaunās konservatīvās partijas (JKP) apņemšanās stiprināt jeb uzlabot situāciju iedzīvotājiem ar mazākiem ienākumiem un sabiedrības vidusslānim, pēc koalīcijas sanāksmes sacīja JKP līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Politiķis uzsvēra, ka ar gaidāmo atalgojuma pieaugumu varēs stiprināt gan veselības, gan iekšlietu nozares darbinieku gatavību strādāt. Tāpat gaidāms pedagogu darba samaksas pieaugums, tajā skaitā pirmsskolas pedagogu minimālās algas likmes palielinājums, norādīja Bordāns.

Tieslietu ministrs atzīmēja arī zinātnes jomas finansējuma palielinājumu un to, ka grāmatu izdošanai paredzēts piemērot samazinātu 5% pievienotās vērtības nodokļa likmi.

2022. gada budžetā būs paredzēts arī finansējums latgaliešu rakstu valodas attīstībai, atzīmēja Bordāns. Tāpat tikšot pastiprināta valsts tieslietu un iekšlietu ekspertīžu iestādes kapacitāte.

Kā ziņots, četras koalīcijas partijas kopā ar Saeimas deputāta Ata Zakatistova vadīto “Stabilitātes” grupu ir politiski vienojušās par 2022. gada valsts budžetu.

0 Komentāru