“Bonava Latvija” eksperti sniedz ieteikumus, kā ienest gadalaiku krāsas interjerā

0 Komentāru
“Bonava Latvija” eksperti sniedz ieteikumus, kā ienest gadalaiku krāsas interjerā
PUBLICITĀTES FOTO

Nekustamo īpašumu projektu attīstītājs SIA “Bonava Latvija” eksperti stāsta, kā mājoklī ienest gadalaikam aktuālo krāsu gammu un noskaņojumu, informēja uzņēmumā.

Sezonas ziedi

Sezonas ziedi vai augļi ir pats vienkāršākais veids, kā atsvaidzināt telpu un radīt tajā vajadzīgo noskaņu. Labas kvalitātes mākslīgie ziedi būs vērtīgs papildinājums interjera dekoru kolekcijai, turklāt tos varēs izmantot ballīšu noformējumam vai celt goda vietā tad, ja, piemēram, rudenī uznāk pavasarīgs noskaņojums.

Spilveni, pledi, dvieļi, salvetes, trauki un vāzes gadalaika krāsās

Tāpat telpu atsvaidzināšanai lieliski noderēs spilveni, pledi, dvieļi, salvetes, trauki un vāzes krāsās, kas saistās ar konkrēto gadalaiku. Šādi interjera elementi prasa salīdzinoši nelielas investīcijas, toties pilnībā maina noskaņu telpā. Dekorēt iespējams teju visu – ēdamgaldu, dīvānu, gultu, mājokļa ārdurvis, balkonu vai terasi, virtuvi un pat vannasistabu. Taču ieteicams visā mājoklī saglabāt vienotu noskaņu. Iespējams rīkoties arī tieši pretēji, katru telpu veltot citam gadalaikam.

Pavasaris

Pavasarim piestāv  ābeļziedu krāsas – rozā un balts, plaukstoši koki – gaiši zaļš un dzeltens, pavasara debesis – maigi zils. To var iedzīvināt telpā ar zaļumiem podiņā uz palodzes, ziedošiem ķiršu un ābeļu zariem, peonijām, tulpēm un narcisēm. Tās ir gaišas, vieglas, dzīvespriecīgas un dzidras krāsas, pasteļtoņi, viegli, gaisīgi audumi. Maigi aromātiskas sveces un citrusaugļu smarža, viss svaigais, jaunais un tīrais.

Vasara

Tie ir ziedi, jūra, pļava un mežs, viss dzeltenais un zili zaļais, pavasara krāsas košā piesātinājumā. Vasarai sākoties, maigās lapiņas iegūst sulīgumu un spēku, bet putnu treļļus nomaina sienāžu sisināšana. Vairāk saules nozīmē vairāk svaigu ziedu un vēl spilgtākas krāsas. Var izmantot dabiskus audumus – gaišas krāsas linu, kas atvēsina karstā laikā, ar rokām tamborētas baltas mežģīnes un košus, puķainus kokvilnas audumus. Šī gadalaika iedvesmotiem var ļauties kokosriekstu, vaniļas un eksotisku augļu, zemeņu, melleņu un citu vasaras ogu, svaigi pļautas zāles un tikko mazgātas veļas smaržai.

Rudens

Rudens ir rūsgans gadalaiks un rūsganajam ir daudz dažādu nokrāsu – no tikko jaušami apbrūnējušas lapas līdz krāšņam vara atspīdumam. Rudens ir siltu, bagātīgu zemes krāsu laiks. Tas ir ābolu, ķirbju un vārpu laiks. Tam piestāv brūnie, sarkanīgie, rudie un sūnu zaļie toņi, koks, māls, pinumi, kastaņi un ozolzīles. Putnu, dzīvnieku un dabas velšu motīvi, ķirbju un kanēļa smarža, sveces, pledi un karsta tēja.

Ziema

Ziema asociējas ar ir siltumu un svētku sezonas greznību. Tie ir priežu un egļu zari, čiekuri, apelsīnu mizas un kanēļstandziņas, kas smaržo un izskatās dekoratīvi. Tās ir dažādas faktūras – mākslīgās kažokādas, adīti materiāli, samts, mirdzoši audumi un slīdīgs zīds, kas sasilda vēsā naktī. Rūtaini rakstaina omulība, izsmalcināta elegance zelta, sudraba un baltā krāsā, piesātināti vēsi zilie, zaļie, sarkanie un violetie toņi. Ziemai piestāv arī melna krāsa kā asociācija naktīm, kurās atmirdz zvaigžņu gaisma, sveces vai kamīna liesma un sniega dzirkstis aiz loga.

0 Komentāru