Bolderāju okupē agresīvu savvaļas suņu kolonijas

Komentāri
Bolderāju okupē agresīvu savvaļas suņu kolonijas
FOTO: Flickr

Daudzi Bolderājas iedzīvotāji jau kļuvuši par dzīvnieku mērķi un knapi paglābušies no smagām sekām. Kaķu šajā mikrorajonā teju vairs vispār nav. Tie ir kļuvuši par savvaļas plēsēju ikdienas uzkodu.

Degpunktā komanda saņēmusi ziņu no skatītājas Ievas, kurai Bolderājā uzbrukuši klaiņojoši suņi.

Viņa raksta: ”Suņi ar tādu agresiju metās virsū. Nebiju viena, bet ar bērnu ratiņiem un suni, kurš ir ļoti miermīlīgs (…) Suņi mūs ielenca visapkārt, bija gatavi saplēst mūs gabalos. Neskatījās vai tas ir suns, ratiņi vai es. Mēs bijām bezspēcīgi pret tādu baru (…). Mums par laimi nāca pretī drosmīgs pensionārs, kurš ar savu spieķi metās suņiem virsū, tas palīdzēja. Izsaucu suņu ķērāju dienestu pulksten 13.48, teica, lai gaidu, mašīna jau izbraukusi, pēc stundas ķērāji vēl nebija atbraukuši, zvanīju, lai teiktu, ka suņi mierīgi nu guļ mūzikas un mākslas skolas pagalma zālājā, operatore atbildēja, ka mašīna viņai neatskaitoties un ātrāk par stundu jau nebūšot, lai tikai gaidot… Pagaidīju vēl līdz trijiem, bet neviens neieradās. Tika zvanīts arī uz pašvaldības policiju un izstāstīts par situāciju, bet viņi tik atbildēja, ka tas nav viņu lauciņš.”

Līdzīga situācija bijusi arī Andželikai – vietējā bērnudārza audzinātājai. Klaiņojošie suņi saplosījuši viņas kaķi un daudzus citus.

”Naktīs man ir bail, es izkāpju no mašīnas un vienmēr skatos, vai nav suņu. Viņi var uzbrukt arī sešos, septiņos no rīta, kad ir gaišs, es vienkārši vēlu nāku mājās. Vasarā viņi vispār tik daudz kaķu saplosīja – tas ir vienkārši šausmīgi! Vienu pie skolas, divus vai trīs bērnudārza teritorijā – ļoti žēl! Mēs viņus viņus glabājām. Vēl nesen vienu jaunu kaķīti. Jauniešu pārītis to visu redzēja, sētniece arī. Ja tā paskaita, tad gada laikā saplosīti piecpadsmit, divdesmit kaķi, ko es zinu tikai savā sētā,” stāsta Andželika.

Sievietes acu priekšā uzbrukts arī cilvēkiem.

Pašvaldība noslēgusi līgumu ar daktera Beinerta klīniku, kuriem klaiņojošie suņi jāizķer. Desmit mēnešu laikā Bolderājā vien notverti simts suņi, taču to skaits ar katru gadu pieaug, jo kolonijās vairošanās notiek regulāri.

Šobrīd Bolderājas iedzīvotājiem nekas cits neatliek kā cerēt, ka dzīvnieki tiks izķerti, taču ķeršanas process atkarīgs no resursiem, ko dome šai jomai atvēlējusi pavisam nelielā apmērā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl