Bolderājā un Daugavgrīvā par 700 000 eiro uzstādīs videonovērošanas kameras

0 Komentāru

Rīga tuvākajos gados būtiski palielinās videonovērošanas kameru skaitu. Īpaša uzmanība būs pievērsta nomalēm, kur dažādi sabiedriskās kārtības pārkāpumi notiekot visbiežāk.

Pakāpeniski videokameras parādīsies arī pie policistu formastērpiem. Spilgtākos konfliktus un domstarpības ar likumpārkāpējiem pašvaldības policija sola publiskot sociālajos tīklos.

Sabiedriskās kārtības un drošības pārkāpumi galvaspilsētā visbiežāk tiek konstatēti ar videonovērošanas kameru palīdzību. To šobrīd Rīgā ir vairāk nekā 100 – pārsvarā Vecrīgā un citviet centrā. Tomēr drīzumā policijas modrajai acij garām nepaslīdēs notikumi arī mikrorajonos – Bolderājā un Daugavgrīvā.

Videokameru ierīkošanai šajās apkaimēs šogad atvēlēti vairāk nekā 700 000 eiro. Savukārt, nākotnē videonovērošanas centram plānots pieslēgt arī Vecmīlgrāvi, Ķengaragu un arī Maskavas ielas rajonu.

Vienlaikus tiks turpināta arī pie policistu apģērba piestiprināmo videokameru iegāde. Iedzīvotājiem jārēķinās, ka jebkurš konflikts ar pašvaldības policistu pēcāk var nonākt internetā.

Kā informē Rīgas pašvaldības policija, 2017. gadā visvairāk pārkāpumu bijuši saistīti ar alkohola lietošanu un nereti pārkāpēji ir pārmērīgi iereibuši ārzemju tūristi. Piemēram, aizvadītajā nedēļā divi norvēģi sodīti par ielas nosaukuma plāksnītes noraušanu. Joprojām netrūkst viesu, kas dabiskās vajadzības nokārto pie Brīvības pieminekļa.

Kopumā pēdējos gados pašvaldības policijā saņemto izsaukumu skaits pieaudzis, palielinājies arī aizturēto skaits. Tas lielā mērā tiem skaidrots ar vēl vienu jauninājumu – mobilo aplikāciju, kuru ziņošanai par dažādām nekārtībām izmanto aizvien vairāk rīdzinieku.

0 Komentāru