Bolderājā pret plūdiem būvēs gandrīz divus kilometrus garu aizsargdambi

2 komentāri
Bolderājā pret plūdiem būvēs gandrīz divus kilometrus garu aizsargdambi
KASPARS KRAFTS, F64

Investējot 3,37 miljonus eiro, Bolderājā tuvāko gadu laikā plānots izbūvēts 1,9 kilometrus garš aizsargdambis, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā.

Kā norāda departamenta pārstāve Solvita Brence, plānots, ka projekts nodrošinās pielāgošanos klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku Bolderājas apkaimē un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāku attīstību.

Būvniecības iecere tiks realizēta Buļļupes labajā krastā, Bolderājas apkaimē. Aizsargdambis paredzēts 1,9 kilometrus garā posmā gar Lielo ielu – no Grants ielas līdz Kapteiņu ielai.

Objektā paredzēts izbūvēt aizsargdambi, veikt koka pāļu, rievsienu un betona konstrukciju izbūvi krasta stiprināšanai, kā arī veikt inženierkomunikāciju izbūvi.

Patlaban ir noslēdzies būvdarbu iepirkums plūdu risku novēršanas pasākumu īstenošanai un līgums noslēgts ar personu apvienību “EKO Rent”. Būvdarbu būvuzraudzību veiks SIA “Jurēvičs un Partneri”, bet būvdarbu autoruzraudzību nodrošinās būvprojekta izstrādātājs personu apvienība “GCR 1”.

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamo informāciju, būvdarbu līgums noslēgts kopsummā par 3,21 miljonu eiro. Projekta īstenošanai Rīgas domes pagaidu administrācija atbalstījusi arī aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē 3,37 miljonus eiro apmērā, atmaksas termiņu paredzot uz laiku līdz 10 gadiem.

Papildus aizsargdambja izbūvei Rīga dome nodrošinās projekta teritorijas labiekārtošanu – tiks izbūvēts un atjaunots apgaismojums, kā arī paredzēta vieta laivu ielaišanai ūdenī.

Zaļajās zonās ieplānotas vairākas dekoratīvo stādījumu grupas, piemēram, zemsedzes augi un atsevišķas dekoratīvo krūmu grupas nogāzēs. Apstādījumi tika plānoti un projektēti atbilstoši plānotajam inženierbūves veidam, kā arī, lai nodrošinātu esošo koku un jauno koku aizsardzību un izturību, būvdarbu laikā tiks nodrošināta koku sakņu aizsardzība.

Visā projekta teritorijā plānots iestādīt jaunus un ilgtspējīgus dažāda veida kokus, tostarp, āra bērzu, sudraba kļavas un baltos vītolos, kā arī vairāku veidu lapu krūmus, kā piemēram, pelēkās un Japānas spirejas krūmus, vilku kārklus un strautu sniegogas.

Projekts tiek īstenots 2014.- 2020.gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētu teritorijās” ietvaros.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2022.gada jūlijam.