Blēdības latviešu stilā – krāpšanās ar atkritumiem

2 komentāri

Valsts kontrole (VK) atklājusi, ka daudzu pašvaldību sadzīves atkritumu apsaimniekotāji iedzīvotājus apkrāpj. Šā iemesla dēļ divarpus gadu laikā iedzīvotāji par šo pakalpojumu pārmaksājuši 3,6 miljonus eiro.

Valsts kontrole pārkāpumus konstatējusi 44 Latvijas pašvaldībās. Atkritumu apsaimniekotāji nepareizi veikuši pārrēķinu no tonnām uz kubikmetriem un līdz ar to uzrādījuši lielākus nodoto un pārstrādāto atkritumu daudzumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat vairāki atkritumu apsaimniekotāji nepamatoti iekasējuši dabas resursu nodokli par atkritumu poligonam nenodotu atkritumu glabāšanu.

Atklājušies arī gadījumi, kad pašvaldības nav nodrošinājušas līgumu slēgšanu starp iedzīvotājiem un atkritumu apsaimniekotājiem. Tādēļ līgumus nenoslēgušie ar saviem atkritumiem vai nu piesārņo vidi, vai arī izmet tos citos konteineros. Rezultātā par šiem atkritumiem maksā pārējie iedzīvotāji.

Valsts kontroles revidenti secinājuši, ka atkritumu apsaimniekotāji nepareizi veikuši pārrēķinu no tonnām uz kubikmetriem un līdz ar to, uzrādījuši lielākus nodoto un pārstrādāto atkritumu daudzumus. Revidenti skaidro, ka iedzīvotāji apmaksā rēķinus par atkritumu kubikmetriem, bet atkritumu poligonos tie tiek uzskaitīti tonnās.

Tāpat vairāki atkritumu apsaimniekotāji nepamatoti iekasējuši dabas resursu nodokli par faktiski nenodotu atkritumu glabāšanu atkritumu poligonam. Atklājušies arī gadījumi, kad pašvaldības nav nodrošinājušas līgumu slēgšanu starp iedzīvotājiem un atkritumu apsaimniekotājiem, kā dēļ līgumus nenoslēgušie ar saviem atkritumiem vai nu piesārņo vidi, vai arī izmet tos citos konteineros – tādā gadījumā par šiem atkritumiem maksā pārējie iedzīvotāji. Pārkāpumi konstatēti Jelgavā, Kuldīgā, Ventspilī, Valmierā, Aizkrauklē un citur – kopumā 44 pašvaldībās. Valsts kontroles pārmetumus izpelnījusies arī Vides un reģionālās attīstības ministrija.

Vides ministrija skaidro, ka Valsts kontroles sniegtie ieteikumi sakrīt ar ministrijas jau iepriekš virzītiem normatīvo aktu grozījumiem, kas jau atrodas izskatīšanā Saeimā. Savukārt par izrakstītajiem rēķiniem ir atbildīgas pašvaldības.

Valsts kontrole ministrijai pašvaldībām un atkritumu apsaimniekotājiem sniegusi 26 ieteikumus situācijas uzlabošanai. Par pārkāpumiem esot iesniegtas prasības arī policijā un ģenerālprokuratūrā. Valsts kontrole turpināšot revidēt atkritumu apsaimniekotājus īpašu vērību veltot situācijai daudzdzīvokļu namos.

TOP komentāri

 • hmmmm...
  0 0 0

  hmmmm...

  Kura vieta ta ir ka jaiegadajas divi baloni... un sarkanie nav obligaati jaatdod. ja negribi turi sskkuunii.
 • lalala-pats
  0 0 0

  lalala-pats

  ...tūliņ arī būs-pārmaksājam par elektrību! un pārmaksājam arī-te jau diez vai kāds revidēsies,jo tas ir **valsts lauciņš**....tiekam apkāsti par jauno gāzes balonu iegādi. Obligāti jāiegādājas divi jaunie baloni,bet vecos jāatdod par brīvu,nekādu kompensāciju nesaņemot....es savu balonu nodošu lūžņos un dabūšu vismaz 5 eiro-pāris dienām pietiks ar ko maizīti ģimenei nopirkt.Ja parēķina,cik dabūs LGāze no visas Latvijas tukšo balonu! nu ko tad viņi darīs-tak neliks plauktos..Te kādam atkal spīd bizness..no tautas visur tik spiež ārā pašu pēdējo...pēc manāmdomām tas jau līdzinās paktam-divi cilvēki nolemj un viss..žēl,ka nākas dzīvot ar apziņu,ka varai nemaz neinteresē tauta,jeb nu-galīgi aizmirsuši kāpēc tur atrodas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl