BKUS vadītājs: Pārāk vieglprātīgi mesties ierobežojumu mazināšanā varētu nebūt pareizi

16 komentāri

Bažas par lipīgāka vīrusa jeb tā dēvētajiem Dienvidāfrikas un Lielbritānijas paveidiem izplatību ir pamatotas, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs un Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Tāpēc nebūtu sapratīgi domāt par Covid-19 vīrusa izplatības ierobežojošo pasākumu mazināšanu, norādīja Ābols.

Viņš piebilda, ka ir saprotama vēlme šādu jautājumu izskatīt, tādējādi pārskatot atsevišķu nozaru darbību pandēmijas laikā, taču, atrodoties frontes otrajā pusē, Ābolam ir zināmas bažas, ka tas būtu lietderīgi, jo satraukums par vīrusa pieaugumu varētu būt pamatots.

“Tādā gadījumā situācija var veidoties drūma, jo slimnīcās varētu atrasties divreiz vairāk pacientu nekā pīķa brīdī. Protams, slimnīcas ar šo situāciju varētu tikt galā, taču no tā visvairāk ciestu citi pacienti,” sacīja Ābols.

Viņš atgādināja, ka šodien Latvija ir mazliet labākā situācijā nekā pirms pāris mēnešiem, jo lielākā daļa medicīnas darbinieku ir vakcinēti, kā arī vakcinācija ir samazinājusi gan saslimušo, gan kontaktpersonu skaitu mediķu vidū. “Vakcinācijas sistēma ir sakārtošanas fāzē, jo cilvēki, kas pierakstījušies uz vakcīnu, šobrīd ir apbrīnojami disciplinēti un neveidojas situācija, kad pierakstās un neatnāk,” stāstīja Ābols, un piebilda, ka nebūtu lietderīgi izjaukt jau sasniegto progresu šajā jautājumā.

Jau ziņots, ka ceturtdien Ministru kabinets plāno pieņemt gala lēmumu par Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem.

Lasi vēl:

Otrdien valdība EM priekšlikumu atbalstīja konceptuāli, bet gala lēmumu plānots pieņemt ceturtdien.

Atvieglojumi tirdzniecības vietu darbam Covid-19 pandēmijas apstākļos varētu stāties spēkā vēlāk nekā nākamnedēļ, lai arī šonedēļ valdības sēdē tika apsvērta iespēja ierobežojumus mazināt jau no marta sākuma, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Valdība varētu pieņemt lēmumu par atbalstu mazo tirdzniecības vietu atvēršanai, taču ministriem tikšot piedāvāts vienoties par septiņu dienu periodu, kad Latvijā vēl padziļināti vērtēs epidemioloģisko situāciju, lai reāli pircējiem šo veikalu durvis vērtu marta vidū.