BKUS patlaban joprojām piedzīvo ar dažādām infekcijas slimībām sasirgušu bērnu pieplūdumu

0 Komentāru

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) patlaban joprojām piedzīvo ar dažādām infekcijas slimībām sasirgušu bērnu pieplūdumu, neraugoties uz gaisa temperatūras pazemināšanos, kad to varētu mazināt, intervijā “900 sekundēs” atzina Bērnu slimību klīnikas Infektoloģijas profila virsārste Gunta Laizāne.

Gaisa temperatūrai pazeminoties, saslimstība ar infekcijas slimībām diemžēl neesot uzlabojusies. Tik strauji nevar gaidīt inficēto pacientu skaita kritumu, vēsamajam laikam iestājoties. Infekciju slimībām esot raksturīga ķēdīte – no viena cilvēka tiek inficēts cits cilvēks – locekļi, ciešās kontaktpersonas. Tik ātri tas diemžēl nebeidzas. Uzskatāmus uzlabojumus, gaisa temperatūrai stabilizējoties, var gaidīt divu līdz trīs nedēļu laikā.

Lielāko noslogojums ir Neatliekamās palīdzības un Observācijas nodaļai – virs 200 pacientiem dienā vēršas pēc palīdzības saistībā ar kādu akūtu slimības epizodi.

Saslimušo vecuma grupas ir dažādas, bet visvairāk, sākot no trīs mēnešu līdz piecu gadu veciem bērniem. Zarnu infekciju simptomi visbiežāk ir slikta dūša, vemšana, šķidra vēdera izeja utt. Bieži rotavīruss, norovīruss.

Rūpīgi jāsargā sevi, jāmazgā rokas, jāmazgā augļi, dārzeņi – gan veikalā pirktie, gan no dobes izraktie. Maziem bērniem jādod ļoti rūpīgi mazgātus augļus un dārzeņus, vēlams tos termiski apstrādāt.

0 Komentāru