Komentāri

Laiks, kad sākas vasaras brīvlaiks un bērni pievēršas aktīvākai atpūtai, liek saspringt glābšanas dienestiem un mediķiem. Pērn vasarā Bērnu slimnīcā palīdzēts vairāk nekā pieciem tūkstošiem bērnu, un ārstu bažas par traumatismu nemazinās.

Deviņgadīgajai Elīzei skolēnu vasaras brīvlaiks beidzies tā arī īsti nesācies. Neveiksmīga brauciena ar velosipēdu dēļ puse vasaras paies ar dzelžos iestiprinātu kāju, tad ģipsī un tad kruķi. Viņai apakšstilba vaļējs lūzums. ”Neredzēju mašīnu, mana draudzene kliedza – mašīna brauc, bet es nedzirdēju, jo es biju aizrāvusies ar braukšanu un neredzēju to mašīnu un ieskrēju mašīnā,” atklāj Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas paciente Elīze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar velosipēdu gūtās ir tipiskākās bērnu vasaras traumas. Ja nav ķiveres, tad seko galvaskausa un kakla skriemeļu būtiski bojājumi.
”Ir mīloši vecāki, kas saviem bērniem nopērk velosipēdu, bet nenopērk ķiveri, mūsu skatījumā šie vecāki ir nevis mīloši vecāki, bet potenciāli slepkavas,” kritisks ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs Jānis Upenieks.

Arī vēdera atsišana pret velosipēda stūri, strauji bremzējot, ir riskanta. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs Jānis Upenieks atklāj iespējamās traumas: ”Aknu bojājums, liesas bojājums un aizkuņģa dziedzera bojājums, kas var radīt dzīvībai bīstamu iekšējo asiņošanu, bieži vien bērni nonāk līdz operācijai, lai glābtu viņu dzīvību.”

Pērnajā vasaras brīvlaikā Bērnu slimnīcā palīdzība sniegta vairāk nekā pieciem tūkstošiem skolēnu, un ar tik lielu traumatismu te rēķinās arī šogad. Problēmas vēl rada skrituļslidas, suņu kodumi un apdegumi grilu un ugunskuru dēļ.

Traumas, kas bērniem gūtas, lēkājot pa batutu, ir viena no jaunākajām tendencēm, saka mediķi. Ja vecāki vēlas saviem bērniem šovasar iegādāties batutu, galvenais, lai apkārt būtu norobežojošais tīkls.

Glābēji brīdina – svarīgi ir bērniem neļaut iet ūdenī līdz kakla līmenim un saulē sakarsušiem. Saraušana krampjos vai ūdens ieraušana balsenē, nepareizi elpojot peldēšanas laikā, ir letāla. ”Tikko mēs ieejam ūdenī dziļāk par kaklu, var notikt pilnīgi viss, var noslīkt arī apsargājamā pludmalē,” skaidro VUGD Rīgas reģiona pārvaldes vecākais inspektors, majors Juris Blūzmanis.

Lielākoties noslīkst puikas, kuri vēlas izrādīties vienaudžiem. ”Noslīkušo ķermenīti iznesot ārā, vecāki ir krastā, tās sāpes un izmisums, kas ir krastā, tik bezpalīdzīgi, ka tik saulainā, smukā dienā var pēkšņi notikt kaut kas tik briesmīgs,” stāsta glābēji. Vecākiem ir jānotestē bērnu peldētprasmes, neļaut iet peldēt vieniem un lēkt ūdenī no augstuma.

Savukārt policija aicina vecākus saviem bērniem vēlreiz piekodināt nekādā gadījumā nedoties līdzi svešiniekiem, un vasaras brīvlaikā tieši rotaļu laukumi un daudzdzīvokļu namu iekšpagalmi kļūst par riska vietām.

Līdzko bērnam ir aizdomas, ka viņu kāds novēro vai izseko, steidzami par to jāziņo vecākiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl