3 komentāri

Pagājuši 10 gadi, kopš Rīgas dome vairs neizsniedz atļaujas jaunu spēļu zāļu atvēršanai. Tas gan nav mainījis faktu, ka joprojām teju uz katras ielas ir vieta, kur uzspēlēt azartspēles. Rīgas domes amatpersonas saka, – spēļu zāļu galvaspilsētā ir pārāk daudz, taču neko nevarot darīt, lai tās būtiski ierobežotu. Tikmēr azartspēles kļuvušas par iecienītu izklaidi pat vidusskolēniem.

Šobrīd Rīgā darbojas 156 azartspēļu vietas. Par šo situāciju jau gadiem ir neapmierināta liela daļa pilsētas iedzīvotāju, kuri iebilst pret pārlieku lielo tā saukto laimētavu skaitu. Galvaspilsētā ir arī vislielākais azartspēļu atkarīgo skaits. Tās ir kļuvušas iecienītas arī vidusskolēnu vidū, kuri arvien biežāk nolemj brīvo laiku pavadīt tā dēvēto vienroču bandītu klātbūtnē. TV3 Ziņām bija iespēja aprunāties ar vienu 12. klases skolnieku, kurš spēlē azartspēles. Tiesa, viņš piekrita tikai anonīmai sarunai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

“Personīgi man galvenais iemesls būtu garlaicība. Šī te garlaicība parasti ierosina to vēlmi aiziet, bišķiņ nosist laiku, izmantojot to naudu, kas man pagaidām ir un, protams, uzlabot garastāvokli, ja es kaut ko labāku dabūju,” teic jaunietis.

Viņš paralēli mācībām vidusskolā apmeklē spēļu zāli. Pirmo reizi – pirms gada veiksmi gribējis izmēģināt, sasniedzis pilngadību. Pirmajos mēnešos gājis vismaz trīs reizes nedēļā, tagad retāk, bet pilnībā pārtraukt savu aizraušanos negrasās. Līdzekļus tam viņš pārsvarā iegūst no vecāku dotās pusdienu naudas.

“Vecākiem es to, protams, nesaku, jo zinu, ka uzreiz būs sliktas domas par mani un viņi man uzreiz to aizliegs, tāpēc to turu tā…. nu, vārdsakot, es viņiem to nesaku,” atzīst azartspēles spēlējošais skolēns.

Par atkarīgu puisis gan sevi neuzskata. Viņam pietiekot gribasspēka, lai jebkurā brīdī pārtrauktu spēlēt. Taču viņš atzīst, ka šī ir problēma ir diezgan izplatīta jauniešu vidū. To novērojis arī cits spēlmanis, kurš agrāk bijis biežs laimētavu viesis.

Tie jaunieši, kas ir tagad jau no 18 gadiem, kas iet iekšā, ir 21 gada vecumā ar sabendētām dzīvēm un pašnāvības nosliecēm un maziem kredītiem, kur iespēja izņemt kredītus, ir nospēlētas naudas un vecāki liek atkal dabūt uz kājām un maksāt viņu kredītus.  Viņi atkal ņem. Tas viss sākās ar vienu eiro.

Jānis ar vienrokas bandītiem draugos ir bijis gadiem. Viņš saprot, ka sistēma  veidota tā, lai maksimāls naudas daudzums paliktu automātos. Arī atmosfēra veidota līdzīgi. Ir zāles, kurās dod alkoholu, tēju, kafiju par velti. Tas vilinot cilvēkus. Arī laimētavu atrašanās vietas nav izvēlētas nejauši.

“Rīgā viņas tiek veidotas, viņas tiek veidotas pie lieliem centriem, pie pieturās, kad jāgaida reizēm kāds autobuss, jāgaida kaut vai 20 minūtes, 15 minūtes un ir cilvēki, kas vienkārši negribot ieiet iekšā un tās 15, 20 minūtes, pamēģinās iemest kaut kādu naudiņu iekšā,” teic Jānis.

Kā skaidro Rīgas domes ierēdnis Dainis Turlais, ienākumi no azartspēlēm tiek ieskaitīti valsts budžetā. Pērn tie bija 201 miljoni eiro. Rīgai gan no tā ieguvumu neesot: “Tā ir tīrā iedzīvotāju mānīšana par to, ka spēļu zāles dod pilsētai labumu. Tā ir izkrāptā vai citādi iedarbojoties uz cilvēku vājībām no viņu kabatām izņemtā nauda, kas tikai maza daļiņa nonāk atpakaļ pie tam, ne Rīgas, bet valsts budžetā.”

Turlais uzskata, ka spēļu zāļu skaitu Rīgā vajadzētu samazināt, tomēr dome nevar ievērojami mazināt esošo zāļu skaitu. Lai gan jaunas atļaujas netiek izsniegtas, pašreizējās var anulēt tikai tad, ja tiktu konstatēti pārkāpumi. Tad, komersantam spēļu zāle jāslēdz piecu gadu laikā, tomēr līdz slēgšanas brīdim, zāle var turpināt darboties.

Līdz ar to, kamēr būs pieprasījums, būs arī piedāvājums. Tāpēc vismaz tuvākajā laikā laimētavu skaits galvaspilsētā nesaruks.

Video

TOP komentāri

 • Nespēlētājs
  0 0 0

  Nespēlētājs

  Varētu vismaz tad uz godīgu nosaukumu likt nomainīt - ZAUDĒTAVA!!!
 • Aleksndrs
  0 0 0

  Aleksndrs

  Ar jauniešu garlaicību vajag cīnīties nevis spēļu zāles vainīgas. Sižetā skaidri puisis pasaka, ka ir garlaicīgi un tāpēc jaunieši iet spēlēt. Ja aizvērs visas spēļu zāles, tas nemazinās jauniešu garlaicību. Vecākiem, skolai, pašvaldībai ir jādomā kā nodarbināt jauniešus. Ar bērniem ir jāstrādā nevis jāpalaiž savā vaļā.
 • Igors
  0 0 0

  Igors

  Jaunais cilvēks maldās,ka nav azartspēļu atkarīgs un var pārtraukt spēlēt jebkurā laikā. Uz sīknaudu pagaidām spēlē tikai tāpēc,ka lielākas naudas nav.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl