1 komentārs

Kājāmgājējiem pārvietošanās pa Rīgas ielām pēdējās dienās atgādināja krievu ruleti. Un astoņiem cilvēkiem arī nepaveicās – viņus traumēja atkušņa nogāztie sniega un ledus blāķi, kurus no namu jumtiem nebija notīrījuši īpašnieki. Atbildīgās iestādes kopš pirmā sniega kopā jau noformējušas vairāk nekā 300 soda protokolu.

Neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā atzīst, ka pēdējās nedēļas laikā no Rīgas namu jumtiem krītošais sniegs un ledus radījis daudz traumu – mediķi saņēmuši deviņus izsaukumus un astoņos gadījumos cilvēku nācies vest uz slimnīcu.

Mediķi gan norāda, ka tā ir tikai laimīga sagadīšanās – citos gados krītošais sniegs radījis arī daudz smagākas traumas – bojātus muguras un kakla skriemeļus un pat lauztu galvaskausu. Par to, lai jumti būtu tīri un neapdraudētu garāmgājējus, atbild namu īpašnieki. Teorētiski viņiem jānotīra sniegs līdz pulksten septiņiem no rīta, bet praksē daudzi vienkārši cer, ka sniegs nokusīs un nokritīs pats. Tādēļ Rīgas pašvaldības policija un administratīvā inspekcija kopā kopš pirmā sniega sastādījušas kopumā vairāk nekā 300 administratīvā soda protokolu.

Privātpersonām likumā paredzētais sods par nenotīrītu jumtu ir no 350 eiro, bet juridiskām – 1400 eiro. No atbildības neglābj arī brīdinošās lentes, kuras redzamas daudzviet pilsētas ielās. Likums ar tām ļauj ietvi norobežot tikai uz stundu, kamēr notiek jumta tīrīšana.

Foto

TOP komentāri

  • MAMMA
    0 0 0

    MAMMA

    Bļin kā pieriebies tikai Rīga un Rīga ...
    Vakar no Talsu ģimnāzijas jumta krita sniegs..labi ka tai meitenei nekas sliktāks nenotika,tikai noskrambāts vaigs.bet varēja būt savādāk,,,,

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl