BIOR laboratorijā atsāks valsts apmaksātu Covid-19 testēšanu

Pievienot komentāru
BIOR laboratorijā atsāks valsts apmaksātu Covid-19 testēšanu
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64)

Valsts zinātniskā institūta “BIOR” (BIOR) laboratorija no trešdienas, 7. oktobra, atsāks veikt valsts apmaksātus Covid-19 izmeklējumus, tostarp nodrošinās mobilos izbraukumus Latvijas reģionos, aģentūrai LETA pavēstīja BIOR sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Dimante.

Viņa norādīja, ka Covid-19 testēšanu institūta BIOR laboratorija nodrošinās Lejupes ielā 3, Rīgā. Lai pieteiktos testam, klientiem jāzvana uz vienoto tālruņa numuru 8303. Arī mobilos izbraukumus uz Latvijas reģioniem BIOR laboratorijas speciālisti nodrošinās pēc iepriekšēja pieraksta, kam var pieteikties, zvanot uz tālruni 28369560.

Dimante atklāja, ka, lai operatīvi varētu veikt paraugu noņemšanu, institūta BIOR laboratorijas speciālisti aicina Covid-19 testēšanas punktā ierasties precīzi noteiktajā laikā vai divas minūtes iepriekš un vēlams personīgajā auto, lai neveidotos rindas un izvairītos no kontakta ar citiem klientiem. Obligāta prasība būs uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, ievērot visus piesardzības pasākumus, tai skaitā divu metru distanci un obligāti lietot sejas masku.

Testēšanas rezultāti tiks nosūtīti 24 stundu laikā.

BIOR atgādina, ka valsts apmaksātam Covid-19 testam Latvijā var pieteikties ikviens Latvijas valsts piederīgais, pastāvot aizdomām par inficēšanos. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka personām, kuras ieradušās Latvijā veikt darba pienākumus no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, Covid-19 analīzes jāveic obligāti.

BIOR laboratorijas Covid-19 testēšanas metode saņēmusi valsts aģentūras “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” pozitīvu novērtējumu.

BIOR ir starptautiski konkurētspējīgs valsts nozīmes pētniecības centrs, kas izstrādā inovatīvas pētniecības metodes, rada jaunas praktiski pielietojamas zināšanas sabiedrības un vides veselības, pārtikas, zivsaimniecības un veterinārmedicīnas zinātņu jomā.