Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija: Graudaugu ražas samazinājums šogad varētu būt par 20-30%

0 Komentāru
Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija: Graudaugu ražas samazinājums šogad varētu būt par 20-30%
IVARS SOIKĀNS, LETA

Graudaugu ražas samazinājums šogad varētu būt par 20-30%, taču šogad Latvijā varētu būt laba bioloģisko griķu raža, prognozēja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis.

Viņš skaidroja, ka kopumā laika apstākļu ietekmē arī bioloģiskās ražas ir mazākas, nekā lauksaimnieki bija plānojuši.

“Prognozējam, ka graudaugu ražas samazinājums šogad būs par 20-30%,” sacīja Norkārklis, piebilstot, ka arī bioloģisko graudaugu kvalitāte ir sliktāka nekā pērn, tostarp reģionos, kur sausums bija izteiktāks.

Tāpat asociācijas vadītājs norādīja, ka laika apstākļi ir līdzīgi ietekmējuši arī bioloģisko dārzeņu, ogu un augļu ražas apmēru un kvalitāti, taču arī šo kultūru ražas bioloģisko lauksaimnieku dārzos un laukos atšķiras atkarībā no saimniecības atrašanās vietas.

“Ražas apmēru un kvalitāti ietekmējušas arī katras saimniecības tehniskās iespējas novākt ražu ātri,” uzsvēra Norkārklis, piebilstot, ka biežie lieti augusta otrajā pusē dažviet aizkavēja ražas novākšanu, tomēr lielākoties izaudzētais jau ir novākts.

Viņš arī sacīja, ka Latvijā ir nozīmīgas bioloģisko auzu platības, un arī auzu raža un graudu kvalitāte atšķiras pa reģioniem, bet kopumā tā ir  sliktāka nekā pērn. Bioloģiskie lauksaimnieki audzē arī vēlāk rudenī vācamas kultūras, piemēram, griķus. “Labā ziņa – pašlaik var prognozēt, ka šogad varētu būt laba griķu raža,” minēja asociācijas vadītājs.

Komentējot kultūras, kurām mainīgie laika apstākļi nākuši par labu, Norkārklis norādīja, ka šis bijis izcils gads zāles lopbarības sagatavošanai lopkopības saimniecībām.

“Vienlaikus jāatzīst, ka zemās ražas dēļ sadārdzināties varētu graudu lopbarība,” prognozēja asociācijas vadītājs.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija dibināta 1995.gadā. Tā ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji.
0 Komentāru