Biļete uz kino var būt daudz vērtīgāka par saldumiem; pirms ziedo, padomā!

Pievienot komentāru
Biļete uz kino var būt daudz vērtīgāka par saldumiem; pirms ziedo, padomā!
FOTO: Flickr

Lai Ziemassvētkos veco ļaužu pansionāti un bērnunami netiktu pārpildīti ar saziedotiem saldumiem, mandarīniem vai rotaļlietām, šīs aprūpes iestādes aicina pirms tam noskaidrot, kas tur mītošajiem cilvēkiem tiešām ir nepieciešams.

LNT Ziņu žurnāliste Zane Brikmane devās uz kādu aprūpes centru Rīgā, kurā ir daudz redzes invalīdu. Viņiem kārumu vietā noderētu praktiskas lietas, kā arī audio grāmatas. Tāpat cilvēki no šā aprūpes centra ilgojas aiziet uz operu.

Man ir diezgan skumji, ka par pansionātiem un bērnunamiem atceramies tikai divreiz gadā un sirds grāmatvedību atmazgājam tikai svētku laikā, saka dziedātājs Sergejs Jēgers, kurš savulaik 10 gadus nostrādājis vienā no Rīgas bērnunamiem.

Foto

Viņaprāt, labdarībai ir jābūt ļoti pārdomātam un arī sistemātiskam solim, bet pirms tam būtu jānoskaidro, kas šiem cilvēkiem ir nepieciešams.

Labklājības ministrijā, kuras pārziņā ir apmēram 60 bērnunamu ar filiālēm un gandrīz uz pusi mazāk aprūpes centru piekrīt, ka sociālie nami nav vecu un nevajadzīgu krāmu noliktavas, un pirms ziedošanas tomēr labāk vajadzētu iepriekš sazināties ar šo iestāžu vadītājiem.

Ministrijā, kurā ik gadu ap Ziemassvētku laiku apskatāmi visdažādākie aprūpes centru iemītnieku darinājumi, saka, – tas ir skumjš laiks šajās iestādēs, jo šie cilvēki visvairāk ilgas pēc teju nesasniedzamā – ģimenes siltuma.

Aprūpes centra Rīga vadītāja LNT ziņām atzīst, ka svētku un ziedojumu skurbulī nereti nepelnīti tiek aizmirsti seniori. Ir pieņemts, ka palīdzīgu roku sniedz bērnunamiem, taču iestādes vadītāja piekrīt, ka tiem, kas vēlas ziedot, vajadzētu pirms tam uzzināt vēlmju sarakstu, citādi ziedojumos saņem, piemēram, neskaitāmi daudz rotaļlietu.

Līdzīgi kā jebkurā ģimenē lieti noderot – zobu pastas, kopšanas līdzekļi un pamperi. Arī biļetes uz dažādiem kultūras pasākumiem. Aprūpes centra iemītnieki atzīst, ka svētkus gaida ar īpašām sajūtām, taču vislielākā dāvana būtu veselība.

Video