Biļešu sāga turpinās. Dziesmu un deju svētku rīkotāji neizslēdz tiesāšanos ar biļešu tirgotājiem

1 komentārs

Uzņēmums “Biļešu paradīze”, iekasējot samaksu par interneta veikala izmantošanu, ir pārkāpusi līguma nosacījumus, to apliecina Dziesmu un deju svētki rīkotāji, pieļaujot arī tiesvedību. Vienlaikus secināts, ka esošais biļešu tirdzniecības modelis ir novecojis un uz nākamajiem svētkiem būs jārīkojas citādi.

Otrdien, 6. martā, saspringtā gaisotnē Dziesmu un deju svētku rīkotāji skaidroja tirdzniecības laikā konstatētos trūkumus. Saņemtas neskaitāmas sūdzības – par kasu lēno darbību, par neskaidro virtuālo rindu, par elektroniski nopirktajām, bet nesaņemtajām biļetēm, par iekasēto maksu par interneta veikala izmantošanu. Arī par aculiecinieka uzņemto video, kurā fiksēts kā kasiere somā iebāž biļešu virteni. “Biļešu paradīze” pret pārmetumiem bija imūna.

Nacionālais kultūras centrs par iespējamiem likumpārkāpumiem vērsies Valsts policijā, savukārt “Biļešu paradīzei” noformēts akts par piemēroto apkalpošanas maksu – noslēgtajā sadarbības līgumā bija liegts iekasēt papildu naudu. Lai gan tirgotājs liek noprast, ka šeit jāspriež juristiem un lingvistiem, vai iekasētā ir komisijas maksa, rīkotāji neizslēdz līgumsodu vai pat tiesvedību.

“Biļešu paradīze” skaidro, ka virtuālā rinda veidota, lai reālajā rindā stāvošie nesaltu veltīgi, savukārt tie 486 cilvēki, kuri savas biļetes vēl nav saņēmuši, pie tām noteikti tiks. Lēnā sistēmas darbība skaidrota ar ļaunprātīgu uzbrukumu.

Ēriks Naļivaiko
“Biļešu paradīzes” vadītājs

Pārvēršot situāciju dzīves skaidrojumā, jā, mēs bijām gatavi, ejot pa tumšu ielu, satikties ar huligānu baru. Bet nebijām gatavi, ka huligāniem būs klāt arī tanks.

Neatkarīgais eksperts – Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” – apliecina, ka ļaunprātība patiesi ir bijusi, taču tas nav bijis vienīgais lēndarbības iemesls.

“Šis gadījums neizskatās pēc kādas nedraudzīgas kaimiņvalsts ietekmes, kāds zinātājs ir mēģinājis ietekmēt sistēmas darbību tepat,” skaidro “Cert.lv” vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

 

Savukārt svētku rīkotāji atzīst, – lai gan vietu uz svētkiem nekad nepietiks visiem, mācība ir jāgūst.

Eva Juhņēviča
Dziesmu un deju svētku izpilddirektore

Šis modelis ir savu laiku nokalpojis. Jau tagad esošo svētku gatavošanā ir jau jādomā par 2023.gadu.

Juhņēviča nevēlējās spriest, vai “Biļešu paradīze” jau iepirkuma konkursā startēja ar dempinga piedāvājumu, lai vēlāk ar slēptu maksu zaudēto atpelnītu. Saskaņā ar līgumu tirgotājs saņems 0,75% kopējā biļešu pārdošanas apjoma. 50 centi stundā ir samaksa par kasu darbu tirdzniecības vietās. Samaksa par IT personāla nodrošinājumu ir 35 eiro stundā un viens eiro par katru biļešu sagatavi.
1 komentārs