Bijusī Rīgas Dzemdību nama vadītāja: Būt daudzbērnu ģimenei – tas ir moderni!

0 Komentāru
Bijusī Rīgas Dzemdību nama vadītāja: Būt daudzbērnu ģimenei – tas ir moderni!
LETA

Būt daudzbērnu ģimenei – tas ir moderni! Tā atzīst bijusī Rīgas Dzemdību nama vadītāja Ilze Lietuviete.

Tagad, kad valstī jūtama ekonomiskās situācijas uzlabošanās un patriotisma uzplaukums, arvien vairāk ģimeņu domā un uzdrošinās atļauties arī trešo atvasi.

“Protams, bērni dzimst gan labos laikos, gan sliktos, un pamatā cilvēki dzemdības un bērnus plāno tad, kad ir iespēja uzaudzināt, aprūpēt un gādāt par viņiem. Sliktās ekonomiskās situācijās vienmēr ir dzemdību skaita kritums visā valstī… Mēs labi redzam, kā bija pēc neatkarības atjaunošanas, kad sākās kapitālisms, uz ko cilvēki nebija gatavi. Bija daudz atlaisto, neziņa, slēdza visu, bija milzīgs kritums, un tad teju divas reizes samazinājās dzimstība, salīdzinot par pēdējiem pēcpadomju gadiem. Tad atkal pamazām dzemdību skaits sāka augt, treknajos gados tas ļoti labi parādīja, ka ekonomiskā situācija ir ļoti svarīga ģimenēm, lai varētu bērnus audzināt,” pauda Lietuviete.

Viņa arī atzīst, ka “šobrīd ir moderni būt daudzbērnu ģimenei”, kā piemēru minot pati savu meitu, kura arī dzemdējusi trešo bērniņu. “Es daudzus viņas draugus novēroju, un tie visi tiecas pēc vairākiem bērniem. Tas tā iepriecina. Tieši tā tendence, ka daudz bērnu ir ģimenes stiprums un kaut kas labs, un varbūt kaut kāds patriotisms,” saka Lietuviete.

Skaties video!

0 Komentāru