Bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes fakultātē top “Dzīves kvalitātes dizaina institūts”

0 Komentāru

Bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) fakultātē Čiekurkalnā top “Dzīves kvalitātes dizaina institūts” – 15 000 kvadrātmetru radošām idejām, sociāliem projektiem un kultūras pasākumiem, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

RTU bijusī Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes ēka ir visai plaša – 15 000 kvadrātmetru. Biedrība “Free Rīga” ir izīrējusi šo RTU fakultātes ēku, kas jau vairāk nekā gadu bija tukša. Milzīgajā namā ir paredzēts attīstīt dažādus projektus, sociālas iniciatīvas un mākslas projektus, kas citkārt nevar “ieskrieties”, jo tiem nav telpu.

“Free Riga” biedrības pārstāve Zane Ruģēna ved apskatīt ēkas iekšpusi. Pie sienas ir ēkas plāns, kur redzamas vēl brīvās un jau rezervētās telpas. “Dizaina studija”, “Zero waste” un tēlniecības darbnīca, – uz līmlapiņām redzams, kas jau rezervējis telpas.

Zane norāda, ka cilvēku izvēli ietekmē ļoti dažādas nianses. Taču telpu ir tik daudz, ka pietiks visiem. Galvenais, lai atnācēji ir gatavi līdzdarboties, jo šī nebūt nav parasta biroju ēka.

“Mēs esam atvērti šobrīd jebkuram, kurš uzskata, ka viņš dara labu darbu sabiedrībai. (..) Mēs vēlamies attīstīt tādu institūtu, kur sanāktu kopā jaunie, radošie prāti, gan mākslinieki, zinātnieki, jaunie uzņēmēji,” apliecināja “Free Riga” attīstības projektu vadītāja Zane Ruģēna.

Milzīgajā RTU bijušās fakultātes ēkā ir ļoti dažādas telpas. Piemēram, tajā ir arī tā dēvētā aktu zāle, kas tagad noderēs dažādiem kultūras projektiem.

“Mēs paši veidosim kultūras programmu, būs iespēja iesaistīties, pieteikties… Atvērts formāts, pasākumiem var iznomāt, bet sociālām iniciatīvām bez maksas,” sacīja Ruģēna.

Ēkā pieejamas arī dažādas nestandarta un neparastas telpas. Piemēram, tāda, kur nevar saprast – caurums ir griestos vai arī otrā stāva telpas grīdā.

Jaunās telpas piesaistījušas arī kāda ceļojoša uzņēmēju pāra interesi. Kristīne un Marks vēl pirms gada vadīja bāru Āfrikas austrumu piekrastes salā Zanzibārā, tad vasaru pavadīja Liepājā. Tagad viņi noskata vietu šajā neparastajā projektā.

“Mums ļoti patika, noskatījām jau pāris telpas, tikai jāizdomā, ko mēs tur varam iesākt,” stāsta Kristīne, kas interesējas par projektu.

Arī Marks apliecina, ka projekts šķiet ilgtspējīgs un uzņēmējiem tas patīk. “Tagad nopietni apdomājam, kā mēs iesaistīsimies,” viņš padalījās.

Interesenti jaunā projekta telpu apskatei vēl var pagūt pieteikties līdz darba nedēļas beigām. Sestdien, 19. septembrī, daudz brīvprātīgo piedalīsies talkā un pēc tam vakariņos un jautri pavadīs laiku “Free Riga”. Būšot arī ērģeļmūzika, džeza mūzika, dzejas performance un mūsdienu mūzika.

Talka un koncerti būs bez maksas pieejami ikvienam interesentam. Tas būs pirmais tik plašs sarīkojums jaunajā “Free Riga” ēkā, kur turpmāk būs pamatīgs radošais centrs.

0 Komentāru