Bijušais iekšlietu ministra vietnieks atsakās no Atzinības krusta

2 komentāri
Bijušais iekšlietu ministra vietnieks atsakās no Atzinības krusta
Ivars Soikāns / LETA

Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Tiesību katedras asociētais profesors, bijušais iekšlietu ministra vietnieks Ivara Godmaņa pirmajā valdībā Zenons Indrikovs ir nolēmis atteikties no viņam piešķirtā Atzinības krusta.

Ordeņu kapituls ir paziņojis, ka 15. novembrī nolemts atņemt Indrikovam 20. oktobrī piešķirto Atzinības krusta trešo šķiru, pamatojoties uz Valsts apbalvojumu likuma 48. panta pirmās daļas 4.punktu, kas paredz, ka apbalvojumu atņem, ja persona pirms apbalvojuma pasniegšanas iesniegusi Ordeņu kapitulam rakstveida iesniegumu par atteikšanos no tā.

Indrikovs ir dzimis 1938. gadā Aglonas pagastā, mācījies Krievijas PFSR Sabiedriskās kārtības sargāšanas ministrijas augstskolā un PSRS Iekšlietu ministrijas akadēmijā.

Indrikovs ir bijis LPSR Iekšlietu ministrijas Milicijas pārvaldes inspektors, nodaļas vadītāja vietnieks, Milicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, Iekšlietu ministrijas Minskas augstskolas Rīgas nodaļas priekšnieks un Iekšlietu ministrijas pārvaldes priekšnieks.

Jau atjaunotās Latvijas laikā Indrikovs kļuvis par iekšlietu ministra vietnieku Godmaņa valdībā, vēlāk par Latvijas Policijas akadēmijas rektoru, bet vēlāk darbību turpinājis Daugavpils Universitātē.

2 komentāri