“Biju autobraucējs, nākas pārsēsties uz riteņa. Būšu veselīgāks!” Deglava tilta pikniks pulcē daudz interesentu

1 komentārs

Sestdien, 27. aprīlī, Rīgā uz satiksmei slēgtā Deglava tilta notika tādas lietas, kādas uz tiltiem nekad nenotiek – riteņbraucēji pulcējās uz pikniku.

Uz asfalta tika izklāti pledi, no groziem tika izņemts ēdamais un tika ieslēgta mūzika. Piknika dalībnieki sprieda, ka vispār to tiltu varbūt “nemaz nevajag atdot atpakaļ mašīnām un autobusiem”.

Informācija par pikniku uz Deglava tilta sociālajā tīklā “Facebook” parādījās piektdien – to izplatīja kāda urbāno aktīvistu grupa. Tilts slēgts auto, sabiedriskajam un motorizētajam transportam, taču ar kājām, velosipēdu un citiem līdzīgiem braucamajiem to šķērsot drīkst. Un sanākušie labprāt izmanto šo privilēģiju.

“Draudzene “Facebook” “iesvieda” pasākumu, likās ļoti interesanti. Tāpēc te nonācām. Tilta slēgšana – pati braucu uz darbu gar tiltu, tiešām, jāpadomā, kā tikt. Vismaz vajadzēs ar velo vairāk braukt, neslikta motivācija,” TV3 Ziņās norādīja piknika dalībniece Jekaterina.

Sanākušie sprieda – būtu labi vienu tiltu visas vasaras sezonas garumā atvēlēt tieši gājējiem un velobraucējiem.

“Mani ļoti ietekmē gan šī, gan Brasas tilta slēgšana. Biju autobraucējs, tagad nākas pārsēsties uz riteņa. Nekas, veselīgāks būšu,” pauda velosipēdists Aigars.

Jāatgādina, ka tilts drošības apsvērumu dēļ satiksmei slēgts tika ceturtdien, plkst.5.00. Joprojām nav skaidrs, kad pār to atkal varētu sākt kursēt mašīnas un sabiedriskais transports.

1 komentārs