“Bijām pie padomes locekļa!” Atkritumu monopolisti regulāri sēdes notur nevis savā birojā, bet slavenajā Dzirnavu ielas “Šķēles adresē”

7 komentāri
“Bijām pie padomes locekļa!” Atkritumu monopolisti regulāri sēdes notur nevis savā birojā, bet slavenajā Dzirnavu ielas “Šķēles adresē”
EKRĀNUZŅĒMUMS

Uzņēmums “Tīrīga”, kuram Rīgas dome vēlas piešķirt monopoltiesības atkritumu apsaimniekošanā, aizkulisēs tiek saistīts ar tā sauktā oligarha Andra Šķēles interesēm.

“Tīrīgas” dibinātāji to noliedz, taču, kā liecina neoficiālas ziņas, uzņēmuma amatpersonas mēdz tikties Šķēles birojā Dzirnavu ielā. TV3 Ziņu filmēšanas grupai un kolēģiem no pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” šonedēļ izdevās viņus tur sastapt.

Tikšanās vieta ir Dzirnavu ielā 68. Jau gadiem šī ir Andra Šķēles biznesa tikšanās vieta – te reģistrēts viņa konsultāciju uzņēmums un citas ar Šķēles ģimeni saistītas firmas. Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” rīcībā esošie attēli liecina, ka šajā vietā arī tagad regulāri ierodas Šķēle.

Otrdienas rītā, kad iepriekšējās dienas vakarā Konkurences padome (KP) paziņoja, ka Rīgas atkritumu monopola plāns tiek iesaldēts, atkrituma monopolisti parādās pie slavenā nama Dzirnavu ielā. Pirmie uz tikšanos plkst. 7.57 ierodas “Tīrīgas” valdes locekļi Guntars Levics un Valerijs Stankevičs. Viņi arī strādā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā “Clean R”. Tas ir viens no privātajiem partneriem, kas pastarpināti – caur pilnsabiedrību “CREB Rīga” – kopā ar pašvaldību dibināja “Tīrīgu”.

Minūti vēlāk ierodas Gundars Kokarevičs, kurš pēc “Lursoft” datiem ir “Tīrīga” vienīgais patiesā labuma guvējs un padomes loceklis gan “Tīrīgā”, gan “Clean-R”.

Aiz Kokoreviča seko “Clean R” padomes loceklis Harijs Krongorns. Krongornu kuluāros dēvē par Šķēles finansistu un galveno uzticības personu. Viņš ir viens no apsūdzētajiem digitālās TV lietā, kuram apelācijas instance ir piespriedusi divus gadus un deviņus mēnešus cietumā.

Uz šo adresi dodas arī citi cilvēki.

40 minūtes vēlāk no nama ātrā solī iznāk Levics ar Stankeviču un dodas uz mašīnu.

Sarunā ar TV3 Ziņām Levics norādīja, ka nav ticies ar Šķēli.

Saruna ar Levicu

TV3 Ziņas: Tur nebija Šķēles?

Levics: Nemācēšu pateikt.

TV3 Ziņas: Kā vērtējat Konkurences padomes lēmumu?

Levics: Esam iepazinušies ar Konkurences padomes lēmumu un šobrīd gaidām informāciju no Rīgas domes.

TV3 Ziņas: Ko Jūs šeit darījāt? Jums taču birojs citur atrodas.

Levics: Bijām pie padomes locekļa. [Satiekamies] kad ir padomes tikšanās.

TV3 Ziņas: Šķēle arī piedalās?

Levics: Nē, kāds sakars?

TV3 Ziņas: Ir materiāli, ka Šķēle te visai bieži parādās. Vai neesat samelojies?

Levics: Nē, noteikti nē!

Stankevičs stāvvietu pameta steigā ar ekskluzīvu “Porche” auto. Visticamāk, par mediju klātbūtni operatīvi brīdināti pārējie sanāksmes dalībnieki, kuri pusotras stundas laikā ielā tā arī neparādās. Ik pa brīdim no ēkas iznāca apsargs, kuram ir iebildumi pret ēkas filmēšanu, lai gan tā notiek no ielas, kas publiski pieejama.

Jāpiebilst, ka gan “Clean-R”, gan “Tīrīga” reģistrēti citā adresē – Vietalvas ielā 5. Kā liecina “Re:Baltica” novērojumi, Dzirnavu ielas birojā uzņēmumu amatpersonas pulcējās arī dienā, kad “Tīrīga” tikās ar Rīgas apkaimju aliansi – gan pirms, gan pēc tikšanās ar aktīvistiem, kas iebilst pret monopolu.

Jāpiemin, ka savulaik Šķēles ģimenes uzņēmumam piederēja atkritumu bizness, kas tika pārdots Kokarevičam. Andris Šķēle neatsaucās uz TV3 Ziņu saziņas mēģinājumiem un neatbildēja uz jautājumiem, kādas tagad ir viņa intereses atkritumu nozarē.