Bezzubova slepkavība. Kas līdz šim zināms?

3 komentāri

Naktī Mežaparkā atrasta sadedzināta “BMW” automašīna, ar kuru, visticamāk, pārvietojās vakar nošautā Romāna Bezzubova slepkavas.

Futbola aģentu ar vairākiem šāvieniem nogalināja Purvciemā. Policija aizvien meklē noziedzniekus un secina, ka nākotnē visā valstī vajadzētu krietni pilnveidot videonovērošanas sistēmas, lai noziedznieki nevarētu netraucēti pazust pēc smagiem noziegumiem.

Vakardienas noziegums šokēja Latvijas sabiedrību – rīta sastrēguma stundā, klāt esot daudziem lieciniekiem. Un tas liek uzdot jautājumu, kādēļ noziedznieki jutās tik droši un nesodāmi?

Ar lodēm sacaurumojot Bezzubova auto un viņu pašu nogalinot, noziedznieki ar triecienā iedragāto mašīnu devās prom, mašīna fiksēta kamerā pie kādas dzelzceļa pārbrauktuves, un naktī atrasta aizdedzināta Mežaparkā. Viena kilometra attālumā no Policijas koledžas Ezermalas ielā. Nedaudz tālāk ir galvenā Valsts policijas ēka.

“Apliecinu, ka, visticamāk, šī automašīna ir saistāma ar noziedzīgo nodarījumu, bet joprojām notiek notikuma vietas apskate, strādā eksperti,” norāda Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Nozieguma izdarīšanas brīdī uzbrucēju automašīnai bija Krievijas Federācijas numurzīmes, taču tas noteikti neliecina par spēkrata piederību konkrētajai valstij. Prakse liecina, ka noziedznieki savā darbībā izmanto arī viltotas numurzīmes.

Lasi vēl – Videonovērošanas kamerās fiksēts uzbrukums Romānam Bezzubovam

Izskan dažādas versijas par Bezzubova slepkavības iemesliem, tostarp iespējamu konfliktu ar futbola kluba ”Noah Jūrmala” investoriem no Armēnijas.

“Par konkrētas nacionalitātes pārstāvjiem, investoriem – policija, protams, pārbauda visas iespējamās saistības, motīvus, tamlīdzīgi. Viena no pamatversijām, ka saistīts ar profesionālo darbību, bet tā nav vienīgā un galvenā versija. Strādājam pie citiem variantiem, šeit nav ko komentēt,” skaidro Ruks.

Reaģējot uz notikušo, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) kopā ar pašvaldību pārstāvjiem sarīkoja apspriedi, ko darīt, lai ātrāk notvertu bīstamus noziedzniekus. Secināts, ka strauji jāattīsta vienota video novērošanas sistēma. “Ir pieejama datu drošības regulām atbilstoša koplietošanas platforma, kas ļauj saslēgt visas kameras – gan valsts, pašvaldību, privātā sektora,” norāda Ģirģens.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Gints Kaminskis pauž: “Šobrīd pašvaldības savos datu nesējos gana ilgstoši glabā datus, jo tas arī vajadzīgs operatīvajam darbam, jācer, ka nākotnē šis process būs lētāks, svarīga ir arī datu aizsardzība.”

Tomēr ar to vien būs par maz – vajag lielāku sabiedrības iesaisti. Ģirģens aicina iedzīvotājiem izlikt kameras pie saviem īpašumiem un sazināties ar informācijas centru, lai saslēgtu tās vienotajā sistēmā, tādējādi ļaujot nākotnē ātrāk izsekot un notvert bīstamus noziedzniekus.