Bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus varēs saņemt arī bērnudārzos

16 komentāri
Bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus varēs saņemt arī bērnudārzos
Izstāde "Latvijas ziemas augļi - vitamīnu avots" Latvijas Dabas muzejā, kurā aplūkojamas vairāk nekā 200 dažādas ābolu un bumbieru šķirnes. (Edijs Pālens / LETA)

Bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus varēs saņemt ne tikai skolēni, bet arī bērnudārzu audzēkņi, informē Lauku Atbalsta dienestā.

Programma “skolas piens” un “skolas auglis” ienāk arī pirmsskolas izglītības iestādēs. Bezmaksas 250 mililitru piena paciņu, augļus un dārzeņus bērnudārzu un 1.-9. klašu audzēkņi saņems trīs reizes nedēļā.

Pēc vasaras brīvlaika vismaz daļa audzēkņu ir atsākuši apmeklēt Rīgas 233. bērnudārzu. Ārā neviens pagaidām nespēlējas, visi ēd pusdienas.

Bērnudārza virtuvē manāma rosība. Pavāres vāra pupiņu zupu, kartupeļus un gatavo gulaša mērci. Bērniem uz ēdamgalda būs arī salāti.

Bērnudārza vadītāja Ruta Garoza stāsta – ēdināšana ir trīs reizes. Brokastis, pusdienas un launags vecākiem izmaksā eiro 99 centus dienā. Ēdienkartē ir iekļauti arī augļi un dārzeņi. Brokastīs bērni izdzer krūzīti pienu, dārza labumus mazie uzkož no rīta un launagā. Audzinātājas novērojušas, ka bērni labprāt ēd ne tikai ābolus un bumbierus, bet arī burkānus, mazāk garšo kāļi un kāposti.

Ruta Garoza
RĪGAS 233. PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJA

Mēs mācām rotaļnodarbībās iepazīt šos dārzeņus. Septembrī tas ir grūtāk, bet uz otro mācību pusgadu bērni jau pazīst pilnīgi visu, pazīst dārzeņus pēc garšas un labprāt tos ēd.

Bērnudārza vadītāja pauž prieku, ka no rudens bērnu ēdienkartē varēs iekļaut vēl vairāk dārza labumus un papildu piena krūzīti.

Par papildinājumu ēdienkartē gandarījumi pauž vecāki, jo bērni jau pirmsskolas izglītības iestādē varēs apgūt veselīga uztura paradumus.

16 komentāri