Bezmaksas latviešu valodas apguve gūst būtisku interesi

Pievienot komentāru

Zibenīgi aizpildītas visas vietas latviešu valodas kursiem Rīgā. Tie bez maksas pieejami galvaspilsētā deklarētajiem, kā arī skolēniem un bezdarbniekiem. Pieprasījums ir liels, un visiem interesentiem mācības nodrošināt nav iespējams, jo trūkstot mācībspēku.

Lai reģistrētos latviešu valodas apguves kursiem, informācija interesentiem jāmeklē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta mājaslapā. Atkarībā no dzīvesvietas – izvēlēties kursu norises vietu un pieteikties.

Šim gadam piešķirtais finansējums ir 138 000 eiro, par kuru var mācīt nedaudz virs 1000 cilvēku.

Šādi kursi tiek organizēti kopš 2011. gada, piedāvājot apgūt A pamata vai B vidējā līmeņa valodas zināšanas.

Saskaņā ar novērojumiem interesenti dalās divās daļās – vietējie, šeit augušie cittautieši, kas latviešu valodā vēlas sākt runāt ikdienā, kā arī iebraucēji, kas ilgāku laiku vai pat pavisam plāno darba gaitas saistīt ar Latviju.

Kursi sāksies mēneša beigās, taču jau 11. februāra vakarā brīvu vietu var arī nebūt. Tā ir iepriekšējo gadu pieredze. Palielināt grupu skaitu liedzot nevis budžets, bet komersantu skaits, kas šādu pakalpojumu spēj piedāvāt.

Līdzīgas iespējas apgūt valodu tiek piedāvātas arī citās pilsētās, taču atsevišķa statistika apkopota netiek.

Tikmēr rīdzinieki, kas vēlējās, bet nepaguva pieteikties mācībām pirmajā pusgadā, var rezervēt vietu otrajā. Parasti šajā termiņā pieteikumu skaits ir nedaudz mazāks.