“Bezkoku pekle…” Barona ielas rotaļu laukumā virsmas temperatūra daudzviet pārsniedz +60 grādus

14 komentāri
“Bezkoku pekle…” Barona ielas rotaļu laukumā virsmas temperatūra daudzviet pārsniedz +60 grādus
Dmitrijs Suļžics / f64

Šajās karstajās vasaras dienās Rīgas jaunajā Barona ielas rotaļu laukumā virsmas temperatūra daudzviet pārsniedz pat +60 grādus.

Pilsētas aktīvisti un bērnu vecāki ir sašutuši – krāsainais un atrakciju pilnais parks bērnus vilina vairāk nekā citas aktivitātes, bet laukumā nav nevienas vietas, kur patverties no saules – nav ne nojumes, ne koku. Lai uzlabotu situāciju, apsaimniekotāji pagaidām neko nav iecerējuši darīt.

Bērnu rotaļu laukums Barona ielā ir daudzu galvaspilsētas iedzīvotāju iecienīts, taču vasarā īpaši daudz apmeklētāju šeit sastapt nevar. Tam par iemeslu ir mežonīgais karstums. Proti, virsmas temperatūra daudzviet pārsniedz pat +60 grādus.

Šonedēļ sociālajā vietnē ”Twitter” rotaļu laukums ieguvis dažādas iesaukas – panna, cepinātava, bezkoku pekle. Uz vietas satiktie vecāki atzīst, ka nekas cits neatliek, kā vien nākt šurp, jo krāsainās atrakcijas bērnus vilina vairāk nekā smilšu piļu būvēšana pludmalē vai pikniks kādā parkā. Vienlaikus gan pašiem bērniem, gan vecākiem nākas cepties tiešos saules staros, jo patverties nav kur.

“Jā, gribētos kādu nojumīti vai kokus. Šeit tiešām ir ļoti, ļoti karsti. Pilsētā tā jau to karstumu nav viegli pārciest. Nu neko, dzeram ūdeni, un bērni veldzējas tajā vienīgajā strūklakā, bet būtu jau labāk, ja šī vieta būtu izveidota kā parks – ar kokiem,” saka kāda rotaļu laukuma apmeklētāja Tatjana.

Vēl kāda sieviete uzsver: “Šis rotaļu laukums ir tiešām burvīgs, bērniem tas patīk, bet nu būtu jauki, ja kāds padomātu arī par vecākiem, mums šeit nav kur paslēpties no saules.”

Aktīvo rīdzinieku apvienības ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvji pauž neizpratni, kādēļ parku nerotā koki, pirms rotaļu laukuma izveides tādi tur bijuši.

Māris Jonovs
“Pilsēta cilvēkiem”

Jā, koki bija, izbija, jo svarīgāk bija nobruģēt laukumu autostāvvietām. OK, var darīt dažādi. Vajag vietu autostāvvietām, tad ir tādas tehnoloģijas, tās pat vairs nav tik modernas, pieejamas, ka koku var izrakt un pārstādīt tepat blakus.Šeit nav neviena koka, nevienas nojumītes, neizskatās arī, ka šeit laistītu, lai atdzesētu šo vietu.

Pāris kokus un krūmiņus laukuma malā TV3 Ziņas gan atrod, bet paradoksāli, – tur cilvēkiem savu kāju spert aizliegts. Lai ar TV3 Ziņām runātu par nepārdomāto infrastruktūru, galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) laiku neatrada. Savā vietā viņš deleģēja jauno parka apsaimniekotāju.

Edgars Vaikulis
“Rīgas meži” valdes loceklis

Daudzi labprāt gribētu, ka Rīgā būtu izrakti kanāli, kur var nopeldēties. Bet to te fiziski nav. Es domāju, ka arī šajā gadījumā, īstenojot projektu, visdrīzāk tika izvērtēts, ka infrastruktūras ierīkošanai šie koki nebūtu atstājami.

Vaikulis gan uzsver, ka koku iestādīšanas gadījumā parku apsaimniekot nebūtu grūtības, taču šobrīd šādu plānu Rīgas domē neesot. Jāpiebilst, ka, pēc domes opozīcijas aplēsēm, Ušakova saimniekošanas laikā galvaspilsētā koku skaits sarūk ļoti ātri – izcirsti esot vairāk nekā 4000. Tomēr kopš tukšajās dobēs pilsētas aktīvisti spītīgi sākuši stādīt kokus un viņu izdarītajam spiedienam nu pakļāvušies ”Rīgas meži”, bilance vairs nav tik drūma. Šovasar galvaspilsēta kļuvusi par 50 kokiem bagātāka.
14 komentāri