Komentāri

Bezdarba līmenis valstī pirmo reizi atgriezies teju pirmskrīzes līmenī. Nepilnu 8% līmenis sasniegts, bezdarbam krītoties visos valsts reģionos, taču visvairāk – Rīgā. Tomēr bezdarba kritums nav spējis mazināt pieprasījumu pēc atsevišķu profesiju pārstāvjiem, kuru Latvijā trūkst. Kam tuvākā nākotnē ir cerības atrast darbu?

Vēl 2008. gadā Latviju, līdzīgi kā daudzas citas pasaules valstis skāra globālā ekonomikas krīze. Recesija, bankroti, bezdarbs… Antirekords tika sasniegts 2010. gada pirmajā pusē. Tad bez darba bija 17,3% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.

Kopš šī brīža bezdarbs negribīgi dila, nupat sasniedzot 7,9%. Tas ir zemākais līmenis, kopš liktenīgā krīzes gada.  Iespēja strādāt parādījusies pilsētās, sevišķi Rīgā. Pusgada laikā aizpildītas teju 1400 vakances. Pārējās pilsētās, kas pārstāv visus valsts novadus, piepildījums bijis uz pusi mazāks.

Viena no vietām, kur bez darba palikušie cilvēki var uzzināt par aktuālākajiem piedāvājumiem ir reģionālās nodaļas. Uzraksts uz tāfeles Rīgā liecina, ka šobrīd pilsētā ir teju 4000 brīvu darba vietu.

Statistika rāda, ka vairāk nekā puse vakanču tiek aizpildītas viena mēneša laikā. Taču visai bieži, aģentūrā tiek pieteikta atkārtoti jo darba devēja un darbinieka ceļi šķīrušies. Savukārt, otra daļa vakanču netiek aizpildītas ļoti ilgi. Potenciālais darba devējs definējis prasmes, kuru darba ņēmējiem nav. Šo vakanču piepildītājus, visticamāk, atrast būs grūti.

Tieši šiem cilvēkiem, ja vien tie nepiekritīs pieņemt mazapmaksātus darbus, citus piedāvājumus atrast ar katru gadu kļūs arvien grūtāk. Savukārt, tas var traucēt uz straujākam bezdarba līmeņa kritumam nākotnē.

Video

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl