1 komentārs
Bezdarba līmenis valstī sarucis līdz 8,5%; Kurzemē gan ievērojams pieaugums
FOTO: LETA

Jūnijā bezdarba līmenis valstī kopumā samazinājies par 0,1 procentpunktu, nokrītot līdz 8,5%, tomēr Kurzemē tas pieaudzis par 0,5 procentpunktiem, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotie dati.

Pašlaik NVA reģistrēti 80 497 bezdarbnieki, kas ir par 70 cilvēkiem mazāk nekā pirms aptuveni mēneša – 31. maijā.

Rīgas reģionā bezdarba līmenis saglabājies nemainīgs un joprojām ir 5,3%, tāpat arī Vidzemē, kur tas saglabājies 9,4% līmenī. Tikmēr Latgalē bezdarbs mēneša laikā ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, sarūkot līdz 18,7%, bet Zemgalē tas samazinājies par 0,3 procentpunktiem, nokrītot līdz 8,2%.

Savukārt Kurzemē reģistrētais bezdarba līmenis pieaudzis par 0,5 procentpunktiem, sasniedzot 10,8%.

Kā liecina NVA dati, valstī reģistrēti 1498 bezdarbnieki, kuru pēdējā darbavieta bijusi zivrūpniecības nozarē. Lielākā daļa jeb 855 no viņiem par bezdarbniekiem kļuvuši tieši šomēnes. Turklāt vairāk nekā puse no šiem cilvēkiem reģistrēti tieši Kurzemē, ar ko daļēji varētu izskaidrot straujo bezdarba pieaugumu reģionā.

NVA Talsu filiālē jūnijā reģistrēti 280 bezdarbnieki, kuri pirms tam strādājuši zivrūpniecības nozarē. Savukārt NVA Ventspils filiālē jūnijā reģistrēti 145, Liepājas filiālē – 33, bet Saldus un Kuldīgas filiālēs – katrā pa trim šādiem cilvēkiem.

Jau ziņots, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no 4. jūnija aizliedzis zivju un zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas.

Maijā un jūnija pirmajās dienās būtiski palielinājās tādu bezdarbnieku skaits, kuru pēdējā profesija saistīta ar zivju apstrādi un pārstrādi. Līdz 11. jūnijam NVA kopumā bija reģistrēts 1071 bezdarbnieks, kuru darba attiecības izbeigušās šogad un kuru profesija saistīta ar zivju apstrādi un pārstrādi.

10. jūnijā Krievijas valūtas vērtības krišanās un piemēroto sankciju rezultātā Engures novada Smārdes zivju pārstrādes uzņēmums SIA A3 paziņoja, ka apturējis darbību un atlaisti visi darbinieki.  SIA A3 valdes loceklis Ivars Amoliņš informē, ka pēdējā laikā kopumā atlaisti arī ap 70 darbinieku, kas bija iesaistīti zivju pārstrādē.

TOP komentāri

  • Gunis
    0 0 0

    Gunis

    NVA reģistrētie un apkopotie dati ir diezgan tālu no patiesās realitātes,jo daudzi neredz jēgu reģistrēties un dēļ mūsu[draudzīgajām algām un nodokļu politikas] atrod citus ienākuma un pelnīšanas iespējas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl