Bezvēsts pazudušie… Latvijā katru dienu pazūd vismaz viens cilvēks

1 komentārs
Bezvēsts pazudušie… Latvijā katru dienu pazūd vismaz viens cilvēks

Katru dienu Latvijā pazūd vismaz viens cilvēks. Šobrīd meklēšanā izsludināti aptuveni 600 iedzīvotāju, un lielākā daļa no viņiem nav atrasti ilgāk nekā gadu. Labā ziņa ir tā, ka pēdējā laikā daudz kuplāks kļuvis brīvprātīgo pulks, kuri gatavi palīdzēt pazudušo meklēšanā.

Brīvprātīgo organizācijā Bezvests.lv, kas meklē pazudušus cilvēkus, par to neprasot nekādu atlīdzību, nereti cilvēki piesakās, jo paši ir pārdzīvojuši šausmas, kad pazūd kāds tuvs cilvēks. Piemēram, Elīnai pirms trim gadiem bezvēsts bija pazudis draugs, un pēc pusgada viņu atrada mirušu. Seši mēneši, kad par tuvā cilvēka likteni nebija nekas zināms, Elīnai un drauga radiniekiem bija smags posms viņu dzīvē. Tieši pēc šā traģiskā notikuma jaunā sieviete kļuva par brīvprātīgo nevalstiskā organizācijā Bezvests.lv.

Foto

 

Elīna Stepiņa, biedrības Bezvests.lv brīvprātīgā:

Arī es esmu atradusi bezvēsts pazudušos cilvēkus, un varu teikt, ka tas sākotnēji nebija viegli, bet, lai katru situāciju neizlaistu sev cauri, periodiski izejam kursus – psihologu kursus. Apgūstam to, kā rīkoties šajā situācijā, kā pareizi runāt ar cietušā radiniekiem.

Pērn vairāk nekā 600 personas bija izsludinātas meklēšanā un 514 tika atrastas, pārējo cilvēku liktenis nav zināms. No atrastajiem cilvēkiem 20 ir miruši. Pēdējo desmit gadu laikā par pazudušiem bezvēsts uzskatāmi nepilni seši simti cilvēku.

Kā norāda policijā – pēc cilvēka pazušanas viņa meklēšanā svarīgākās ir pirmās trīs dienas.

Organizācijā Bezvests.lv ik nedēļu vēršas pieci jauni brīvprātīgie, kuri vēlas palīdzēt. Šobrīd organizācijā ir jau 130 brīvprātīgie. Tieši viņi bieži vien publicē ziņas par pazudušajiem cilvēkiem sociālajos tīklos. Lasot šīs ziņas, šķiet, ka šādu pazudušo cilvēku skaits palielinās, kaut gan tas paliek iepriekšējo gadu līmenī – vienkārši par viņiem vairāk raksta un lūdz atsaukties tos, kuri viņu ir redzējuši. Turklāt arī Latvijas sabiedrības attieksme ir pozitīvi mainījusies.

Video!

TOP komentāri

  • ES
    +1 +1 0

    ES

    Vai ir mainīts likums, ka iesniegumu policijā var iesniegt ātrāk kā pēc 3 dienām?Brīvprātīgie meklē uzreiz, bet profesionāļi policija iesaistās ar novēlošanos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl