Bez iedzīvotāju piekrišanas Gaujas dabas parku nededzinās

Komentāri

Dabas aizsardzības pārvaldei nāksies krietni papūlēties, lai panāktu vietējo piekrišanu kontrolētās dedzināšanas pasākumam Gaujas dabas parkā, jo iedzīvotāju attieksme arī pēc speciālistu konsultācijām ir nemainīga – mežs nav jādedzina. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija lēmusi, ka dedzināšana nenotiks, ja iedzīvotāji tai iebildīs.

Vakar tika uzsākta Gaujas nacionālā dabas parka apkārtnes iedzīvotāju informēšana par šogad iecerēto kontrolēto dedzināšanu. Dabas aizsardzības pārvalde cenšas labot iepriekš pieļauto kļūdu un skaidrot iedzīvotājiem, ko nozīmē kontrolētā dedzināšana.

Gaujas nacionālais dabas parks ir iecienīta ogošanas un sēņošanas vieta. Vietējie baiļojas, ka kontrolētās dedzināšanas dēļ ogas un sēnes būs mazāk, kā arī bažījas, ka dūmi traucēs apkārtnē esošajām mājām un ka dedzināšana mežam tikai kaitēs.

Kontrolētā dedzināšana ir daļa no Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā dabas aizsardzības projekta. Iecerēts kontrolēti dedzināt 2 ha meža un šis plāns ļoti satrauc vietējos. Projekta īstenotāji atzīst, ka pieļāvuši kļūdu saskarsmē ar vietējiem, tāpēc steidz kļūdu labot, pieaicinot dažādus speciālistus, kas skaidro dedzināšanas ietekmi uz dabu.

Viņi norāda, ka meža dedzināšana uzlabo tā stāvokli. Tā kā Gaujas nacionālais parks ir dabas lieguma zona, sugu daudzveidība jāglābj tieši šeit.

Dedzis mežs ir derīgs arī dažādiem kukaiņiem – speciālisti stāsta, ka uz dzīva koka dzīvo aptuveni 50 kukaiņu sugas, bet uz atmirušas koksnes – 250, skaidro speciālisti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl